تشییع پیکر رحیم معینی کرمانشاهی

تاریخ ایجاد : شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۴ پیکر استاد رحیم معینی کرمانشاهی شاعر و ترانه سرای پیشکسوت صبح دیروز ۲۹ آبان‌ماه از بیمارستان جم به سمت بهشت سکینه کرج تشییع شد. مراسم تشییع استاد معینی با حضور خانواده این مرحوم، جمعی از اهالی موسیقی و مردم برگزار شد. پیکر این ترانه سرای معاصر در حالی […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۴

tashie-rahim-moeini-kermanshahiپیکر استاد رحیم معینی کرمانشاهی شاعر و ترانه سرای پیشکسوت صبح دیروز ۲۹ آبان‌ماه از بیمارستان جم به سمت بهشت سکینه کرج تشییع شد.

مراسم تشییع استاد معینی با حضور خانواده این مرحوم، جمعی از اهالی موسیقی و مردم برگزار شد.

پیکر این ترانه سرای معاصر در حالی تشییع شد که مردم حاضر در این مراسم بخشی از ترانه های ماندگار وی شامل ‘رفتم که رفتم ‘، ‘عجب صبری خدا دارد’ و ‘سنگ خارا’ را زمزمه می کردند. در مراسم تشییع این استاد پیشکسوت موسیقی، چهره هایی مانند استاد جواد لشکری آهنگساز، جهان شاه برومند، سهیل محمودی و محمد سریر رئیس هیات مدیره خانه موسیقی حضور داشتند.

معینی کرمانشاهی از سال ۱۳۸۷ به بیماری تنگی نفس مبتلا بود. وی در روز سه شنبه ۲۶ آبان ماه در بیمارستان جم از دنیا رفت. پیکر مرحوم استاد معینی در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد.

رحیم معینی کرمانشاهی سال ۱۳۰۱خورشیدی در کرمانشاه دیده به جهان گشود. از سال ۱۳۴۱به نقاشی پرداخت و در این راه پیشرفت کرد و تابلوهایی نیز به یادگار گذاشت که از جمله آنها تابلوی حضرت مسیح‌(ع) به روش سیاه قلم است. او در کنار نقاشی، به نظم شعر پرداخت و داستان اختر و منوچهر را در چهار تابلو کشید.

معینی ضمن سرودن شعر به تصنیف سازی نیز پرداخت و کتاب‌هایی مانند ای شمع ها بسوزید، فطرت، خورشید شب، حافظ برخیز و دوره منظوم تاریخ ایران با عنوان شاهکار را منتشر کرد.