تشییع پیکراستاد دکتر حسین رزمجو امروز در مشهد

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ پیکر استاد دکتر حسین رزمجو؛ استاد دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسى مشهد و سرپرست کمیسیون ملی یونسکو در ایران امروز در مشهد تشییع می‌شود. حسین رزمجو استاد دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسى مشهد و نویسنده کتاب هاى «این است موانع راه»، «پوستین وارونه» و «نظم و نثر فارسى» بامداد شنبه […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴

dr-hossein-razmjo-dargozasht

پیکر استاد دکتر حسین رزمجو؛ استاد دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسى مشهد و سرپرست کمیسیون ملی یونسکو در ایران امروز در مشهد تشییع می‌شود.

حسین رزمجو استاد دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسى مشهد و نویسنده کتاب هاى «این است موانع راه»، «پوستین وارونه» و «نظم و نثر فارسى» بامداد شنبه ۳۱مرداد به علت بیمارى قلبى و دیابت دار فانى را وداع گفت.

استاد رزمجو از شاگردان محمد تقى

شریعتى و از مبارزین قبل ‌ازانقلاب بود که تالیفات و آثار زیادى در حوزه ادبیات و اخلاق داشت؛ ترجمه و به نظم آورى «زیارت جامع» یکى از تالیفات برجسته ایشان است.

حسین رزمجو درسال ۱۳۱۱درمشهد متولد شد و پس از اخذ لیسانس و فوق لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد مدتى به تحصیلات حوزوی و تدریس در دبیرستان‌ها و مراکز تربیت معلم و نیز تحصیل در دوره دکتری در دانشگاه تهران پرداخت.

وی پس از فراغت از تحصیل عضو دانشگاه فردوسی مشهد شد؛ وی همچنین سرپرست کمیسیون ملی یونسکو در ایران و برخی از مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه فردوسی مشهد را نیز در کارنامه حرفه اى خود داشت.

در مجموع ۲۰۰عنوان مقاله، ۵۰عنوان کتاب و شرکت در صدها همایش داخلى و خارجى و تالیف کتاب هاى «ابوحامد محمد غزالی»، «استاد و فرزند برومند او»، «انسان آرمانی و کامل در ادبیات حماسی و عرفانی فارسی»، «انسان صالح در تربیت اسلامی(انواع ادبی و آثار در زبان فارسی)، «برگزیده نثر فارسی»، «ذکر جمیل سعدی»، «روزها و رمزها و رازها و…» ، «روش نویسندگان بزرگ معاصر»، «زین آتش نهفته»، «شعر کهن فارسی در ترازوی نقد اخلاق اسلامی»، «شیخ اجل سعدی شیرازی» از دیگر آثار این نویسنده فقید است.

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد رزمجو ساعت ۹ از بست نواب صفوی حرم رضوی در مشهد برگزار می‌شود. مجالس ترحیم آن مرحوم در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۳ و ۴ شهریور از ساعت ۱۶ الی ۱۸ و ۳۰ دقیقه در مسجد الزهرا (س) واقع در محله احمدآباد شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.