تغییر زمان رونمایی از فصلنامه نقد کتاب «میراث»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۴  مراسم رونمایی از فصلنامه نقد کتاب «میراث» چهارشنبه ۲۶ فروردین ساعت ۱۲ ظهر در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود. شماره‌های اول و دوم فصلنامه نقد کتاب میراث با حضور مجید غلامی‌جلیسه، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و سردبیر این فصلنامه رونمایی می‌شود. پیشتر زمان برگزاری […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۴

 faslnameh-miras-ronamaeiمراسم رونمایی از فصلنامه نقد کتاب «میراث» چهارشنبه ۲۶ فروردین ساعت ۱۲ ظهر در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

شماره‌های اول و دوم فصلنامه نقد کتاب میراث با حضور مجید غلامی‌جلیسه، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و سردبیر این فصلنامه رونمایی می‌شود.

پیشتر زمان برگزاری رونمایی از فصلنامه نقد کتاب میراث چهارشنبه ۲۶ فروردین ساعت ۱۰ صبح اعلام شده بود اما زمان برگزاری آن تغییر کرد و ساعت ۱۲ ظهر برای این مراسم اعلام شد.

استاد سید عبدالله انوار، سید محمدمنصور طباطبایی، اکبر ایرانی، غلامرضا فدایی‌عراقی و سید فرید قاسمی از مهمانان این برنامه هستند. همچنین هیات مشاوران علمی و نویسندگان فصلنامه هم در این مراسم رونمایی حضور دارند.

فصلنامه نقد کتاب میراث که صاحب امتیاز آن موسسه خانه کتاب است با هدف معرفی، نقد کتاب‌،  بررسی مسائل و مشکلات نشر کشور منتشر می‌شود و در شماره‌های اول و دوم آن مطالبی مانند سرآغاز چاپ کتاب فارسی در ایران، مجموعه عاشقان پریشان خوش‌تر، تصحیحی ارزشمند از گزیده فرهنگی کهن و نامه خواجه نصیرالدین طوسی به ملک الناصر منتشر شده است.

این فصلنامه، همچنین دارای ضمیمه مستقل کتابشناسی در موضوع‌هایی مانند دین، علوم و فنون، تاریخ و ادبیات است.
مجید غلامی‌جلیسه، سردبیر فصلنامه نقد کتاب میراث در مقدمه نوشته است: «فصلنامه نقد میراث گامی است، هرچند کوچک، برای رصد کردن وضعیت علمی میراث، اما یقینا با کمک خبرگان و علاقه‌مندان این حوزه می‌تواند تاثیری مثبت بر پژوهش میراث مکتوب بگذارد و این میسر نیست، مگر با عنایت و اهتمام علاقه‌مندان این حوزه.»

فصلنامه نقد کتاب میراث، ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۶ فروردین در سرای اهل قلم، واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ رونمایی می‌شود.