تفاهم نامه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۰ حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، روز شنبه ۶/۱۲/۹۰ با حضور در محل پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات و رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آقای طالبیان و دکتر اخوان، معاون پژوهشی پژوهشگاه به بحث و گفتگو پرداخت. در این دیدار دکتر ادبی در خصوص فعالیت‌های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و رویکردهای علمی- پژوهشی و اجرایی انجمن در ارتباط با مفاخر و بزرگداشت آنها […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۰

adabi-5حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، روز شنبه ۶/۱۲/۹۰ با حضور در محل پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات و رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آقای طالبیان و دکتر اخوان، معاون پژوهشی پژوهشگاه به بحث و گفتگو پرداخت.

در این دیدار دکتر ادبی در خصوص فعالیت‌های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و رویکردهای علمی- پژوهشی و اجرایی انجمن در ارتباط با مفاخر و بزرگداشت آنها مطالبی بیان کرد. وی اظهار داشت: انجمن با توجه به برخورداری از جایگاه مناسب علمی در بین فرهیختگان کشور و با بهره­ مندی از پتانسیل‌های اجرایی تاکنون کارهای ارزنده‌ای را به انجام رسانده است.

دکتر ادبی در ادامه افزود: انجمن در حوزه پژوهش فعالیت‌های مختلفی از جمله پی گیری طرح‌های پژوهشی، ایجاد ساختارهای حمایتی از مفاخر، ایجاد بستر مناسب برای انجام طرح‌های مفاخرپژوهی، انجام طرح‌های بنیادی در رابطه با آسیب­ شناسی و تعریف مبانی بنیادی مفاخرپژوهی، ترجمه منابع انجمن به زبان‌های زنده دنیا، جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با همکاری دانشگاه‌های معتبر گام نهاده است. همچنین در جهت توسعه فعالیت‌های انجمن در حوزه ­های داخل و خارج از کشور از اندیشمندان، ایران شناسان و اسلام شناسان در حوزه مفاخر بهره گرفته است.

آقای دکتر اخوان، معاون پژوهشی پژوهشگاه ضمن بیان اهم فعالیت‌های پژوهشگاه در چارچوب مفاخر اعلام کرد این پژوهشگاه آمادگی اجرای طرح‌های مشترک و چاپ کتاب را دارد.

در این نشست آقای طالبیان نیز ضمن برشمردن توانمندی‌ها و علایق پژوهشگاه به واحدها و نهادهای مختلف پژوهشی و عناوین طرح‌های جاری در راستای مفاخر اشاره کرد و آمادگی کامل همکاری‌های فیمابین را در سطوح مختلف خواستار شد.

در پایان این نشست به منظور اجرایی نمودن توافقات، تفاهم نامه‌ای به امضای طرفین رسید.