تهران میزبان نخستین نمایشگاه بین المللی نگارخانه های جهان

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۳ نخستین نمایشگاه بین المللی نگارخانه‌های جهان در ایران از ۴ تا ۸ تیرماه در موزه زندان قصر برپا می‌شود. مدیر اجرایی اولین نمایشگاه آثار هنری هنرمندان جهان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا افزود: این نمایشگاه با هدف ایجاد فضای تعامل بین هنرمندان ایران […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۳

namayeshgah-beinolmelali-negarkhane
نخستین نمایشگاه بین المللی نگارخانه‌های جهان در ایران از ۴ تا ۸ تیرماه در موزه زندان قصر برپا می‌شود.

مدیر اجرایی اولین نمایشگاه آثار هنری هنرمندان جهان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا افزود: این نمایشگاه با هدف ایجاد فضای تعامل بین هنرمندان ایران و سایر هنرمندان جهان برپا می‌شود.

حامد اصغری اظهار داشت: بخشی از نمایشگاه جهت معرفی آثار هنرمندان ایرانی آماده شده است؛ که از اهداف این بخش می‌توان به ایجاد یک مقایسه فرهنگی و تکنیکی در نوع آثار خلق شده توسط هنرمندان ایرانی و سایر هنرمندان جهان و همچنین امکان برقراری ارتباط مستقیم بین هنرمندان ایرانی و گالری‌های خارجی بدون حضور واسطه‌های هنری اشاره کرد.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای اجرای نمایشگاه گالری‌های جهان در ایران؛ از حدود اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ آغاز شده، که در بخش بین المللی ۲۰ کشور جهان نظیر اسپانیا، ترکیه، سویس و پرو در شاخه‌های مختلف هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، مجسمه‌سازی ،تصویرگری و عکاسی آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی بیان داشت: آثار خارجی ۲۹۰ اثر توسط ۲۵ گالری و آثار داخلی شامل ۶۰۰ اثر عرضه می‌شود.

اصغری با اشاره به وجود آثار فاخر چند هنرمند جهان در این نمایشگاه افزود: آثار هنرمندان نظیر تابلوی پابلو پیکاسو، و ۲ مجسمه از سالوادور دالی و خوان میرو و ۵ اثر هنرمند ژاپنی یوکوما برای نخستین بار است که عرضه می‌شود .

وی خاطر نشان کرد: آثار هنرمندان خارجی در قالب یک نمایشگاه بین المللی در ایران در معرض نمایش و فروش گذاشته می‌شود و از این نظر نیز دارای اهمیت است.

اصغری افزود: بخشی از عواید حاصل از نمایشگاه جهت حمایت از بیماران مبتلا به بیماری‌های نادر پیش‌بینی شده است و با نظر حامی معنوی نمایشگاه،ˈبنیاد بیماری های نادر ایرانˈ جهت ارتقا در کیفیت زندگی این بیماران صرف خواهد شد.

این نمایشگاه برای نخستین بار در ایران از ۴ تا ۸ تیر ماه ۱۳۹۳ با حمایت موسسه نسل آفتاب در محل باغ موزه قصر تهران واقع در خیابان شریعتی برگزار خواهد شد. بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.aciige.com مراجعه کنند. همچنین تلفن ۲۲۶۹۳۰۵۱ موسسه نسل آفتاب برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام شده است.