حضور دو فیلسوف بین‌المللی در همایش اندیشه‌های فلسفی استاد مطهری

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ به دعوت بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری، پروفسور چارلز تالیور (تالیافرو) فیلسوف دین و پروفسور کلی جیمز کلارک استاد فلسفه دانشگاه نوتردام برای شرکت در همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مطهری به ایران می‌آیند. به نقل از ستاد خبری همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مطهری، قرار […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

2filsofbeinolmelali

به دعوت بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری، پروفسور چارلز تالیور (تالیافرو) فیلسوف دین و پروفسور کلی جیمز کلارک استاد فلسفه دانشگاه نوتردام برای شرکت در همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مطهری به ایران می‌آیند.

به نقل از ستاد خبری همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مطهری، قرار است این دو شخصیت برجسته ضمن حضور در همایش به ایراد سخنرانی بپردازند.
این همایش به همت بنیاد علمی فرهنگی استاد مطهری، با همکاری «مجمع عالی حکمت اسلامی» و «دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی» در تاریخ هفتم و هشتم خردادماه در قم برگزار خواهد شد که در آن استادان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه به ارائه مقالات خود خواهند پرداخت.
جزئیات بیشتر این همایش به زودی توسط حجت‌‌الاسلام احمد احمدی دبیر علمی همایش در مصاحبه مطبوعاتی اعلام خواهد شد.

از پروفسور چارلز تالیافرو کتاب‌های «زمینه‌های بحث فلسفی در ادیان جهان» به همت انتشارات حوزه علمیه قم، «صفات خدا: مقالاتی از راهنمای فلسفه دین» با ترجمه رضا بخشایش توسط پژوهشکده حوزه و دانشگاه و کتاب «فلسفه دین در قرن بیستم» با ترجمه انشاء الله رحمتی و جعفر صدری توسط انتشارات سهروردی در ایران منتشر شده است.
همچنین کتاب «بازگشت به عقل: نقدی بر بینه جویی عصر روشنگری و دفاع از عقل و باور داشتن خدا» نوشته کلی جیمز کلارک با ترجمه نعیمه پورمحمدی و مهدی فرجی پاک توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.
بر اساس این گزارش شخصیت‌های بین‌المللی دیگر مانند دکتر علی مبروک از مصر و خانم پروفسور گوئن گریفیت دیکسون از انگلیس برای شرکت در این همایش به ایران خواهند آمد.