حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه همایش بیداری اسلامی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ در افتتاحیه همایش «بیداری اسلامی و سینما» که روز ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۰ در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، دکتر حسینی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هفته وحدت، ولادت پیامبر اکرم (ص) فرمودند: انقلاب تجربه بسیار ارزشمندی است که کشورهای اسلامی به بهترین وجه از آن […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

در افتتاحیه همایش «بیداری اسلامی و سینما» که روز ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۰ در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، دکتر حسینی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هفته وحدت، ولادت پیامبر اکرم (ص) فرمودند: انقلاب تجربه بسیار ارزشمندی است که کشورهای اسلامی به بهترین وجه از آن استفاده کرده‌اند، اما نظام سلطه شیوه‌های خودش را برای آنکه انقلاب اسلامی ایران به نتیجه نرسد در گذشته به کار گرفته بود و همان شیوه‌ها را نیز در کشورهای اسلامی مصر، تونس، لیبی و بحرین به کار بردند تا عواملشان از قدرت کنار نروند.

وی افزود: نظام سلطه با تمام توان خود در جهت ماندگاری عواملش بر قدرت تلاش کرد. در کشورهای اسلامی تلاش کرد همان‌طور که آن‌ها در ایران هم تا آخرین روز رژیم شاه را حمایت می‌کردند اما بیداری و آگاهی مردم و درایت امام خمینی(ره) باعث پیروزی انقلاب شد.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: البته آن‌ها پس از پیروزی انقلاب نیز برای تحریف آن تلاش‌های زیادی کردند به عنوان مثال سفارت آمریکا و برخی کشورهای غربی به مرکز ساماندهی ضد انقلاب و مخالفان تبدیل شد تا افرادی بر ایران حاکم شوند که در مسیر اهدافشان عمل کند و آن‌ها اکنون همین شیوه را درکشورهای اسلامی دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با یادآوری شرایط حال حاضر بیداری در کشورهای اسلامی اظهار کرد: در ایران نظام سلطه اختلاف افکنی، کودتا و تحریک‌های بسیاری انجام داد، اما با این حال پایداری مردم باعث شد که بعد از ۳۳ سال همانطور که رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه گذشته اعلام کردند، انقلاب بر همه چالش‌ها غلبه کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: ما آمادگی داریم در سوژه های مختلفی که می تواند بین کشورهای اسلامی مطرح باشد همکاری کرده و آثاری در عرصه سینما و تئاتر آماده نمایش کنیم.