درگذشت ابراهیم یونسی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ دکتر ابراهیم یونسی، نویسنده و مترجم پیشکسوت و از مفاخر ملی کشورمان در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۰ در تهران درگذشت. انجمن آثار و مفاخر فرهننگی درگذشت این نویسنده و مترجم برجسته را به جامعه علمی کشور تسلیت عرض می نماید. پیکر این استاد برجسته در قبرستان سلیمان بگ […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

yoonesiدکتر ابراهیم یونسی، نویسنده و مترجم پیشکسوت و از مفاخر ملی کشورمان در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۰ در تهران درگذشت.

انجمن آثار و مفاخر فرهننگی درگذشت این نویسنده و مترجم برجسته را به جامعه علمی کشور تسلیت عرض می نماید.

پیکر این استاد برجسته در قبرستان سلیمان بگ شهر بانه به خاک سپرده شد. مرام تشییع و خاکسپاری دکتر یونسی با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگی استاد کردستان و اقشار مختلف مردم صورت گرفت. همچنین در این مراسم صد شاخه گل به مزار این نویسنده برجسته هدیه شد. پیام تسلیت معاون وزیر و فرهنگ  و ارشاد اسلامی و استاندار کردستان نیز قرائت شد.

اعضای فراکسیون نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای درگذشت دکتر ابراهیم یونسی را تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: دکتر یونسی در زمان حیات خود خدمت زیادی به ادبیات کشور ارائه کرد و به راستی با درگذشت وی باید گفت که این حوزه نویسنده ای بزرگ و صاحب سبک را از دست داده است. در بخش دیگری از این بیانیه آمده که خدمات دکتر یونسی به فرهنگ و ادبیات کشور مایه فخر و مباهات مردم استان کردستان به ویژه شهر بانه است.

آخرین ویرایش: ۹۰/۱۱/۲۳