درگذشت بیژن نعمتی شریف

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ بیژن نعمتی شریف، هنرمند نقاش، مجسمه ساز و عروسک ساز، پس از سال‌ها مبارزه با سرطان، بامداد۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۱در تهران درگذشت. انجمن آثارو مفاخر فرهنگی درگذشت هنرمند و استاد ارجمند و پیشکسوت عرصه‌ نمایش عروسکی، مجسمه سازی و نقاشی را به جامعه هنری کشور تسلیت عرض می نماید. بی شک […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

bijansharifبیژن نعمتی شریف، هنرمند نقاش، مجسمه ساز و عروسک ساز، پس از سال‌ها مبارزه با سرطان، بامداد۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۱در تهران درگذشت.

انجمن آثارو مفاخر فرهنگی درگذشت هنرمند و استاد ارجمند و پیشکسوت عرصه‌ نمایش عروسکی،

مجسمه سازی و نقاشی را به جامعه هنری کشور تسلیت عرض می نماید. بی شک او با آثار هنری اش به ویژه عروسک‌هایش در نمایش‌های عروسکی هرگز از یادها نمی‌رود. یادش گرامی باد.

برگی از زندگی بیژن نعمتی شریف

نعمتی شریف از سال ۵۲ به استخدام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درآمد و تا سال ۱۳۸۴ که بازنشسته شد همکاری خود را با کانون ادامه داد. به نوعی بیشترین حضور او در عرصه فرهنگی و هنری به فعالیت در کانون باز می‌گردد که هم به عنوان مربی به کار آموزش می‌پرداخت و هم طراحی و ساخت پروژه‌های عروسکی را بر عهده داشت.

او بعد از بازنشستگی به نقاشی روی آورد و به شکلی باورنکردنی با فاصله کوتاهی از عروسک‌سازی و نقاشی به مجسمه‌سازی متمرکز شد و تا امروز ۱۶ نمایشگاه انفرادی برگزار کرده و در نمایشگاه‌های گروهی و بینال‌های داخلی و خارجی حضور داشته است.

بیژن نعمتی شریف که شاید از آن دست مجسمه‌سازان و نقاشان کمتر شناخته شده باشد، تمام این سال‌ها را بدون جنجال و حاشیه کار کرده و در عین حال یکی از پرکارها در هنرش محسوب می‌شود.

پیکر این هنرمند ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۱ از مقابل خانه هنرمندان ایران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع می‌شود. 

آخرین ویرایش: ۹۱/۵/۲۵