درگذشت حسین اسماعیلی، هنرمند پیشکسوت میناکاری

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۱ استاد حسین اسماعیلی، هنرمند پیشکسوت میناکاری در سن ۵۲ سالگی درگذشت. پیکر مرحوم استاد حسین اسماعیلی که روز پنج‌شنبه هفتم دی‌ براثر سکته‌ مغزی دیده از جهان فروبست، با حضور جمع کثیری از هنرمندان، پیشکسوتان، مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شاگردانش به سمت باغ […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۱

hoseinesmaeiliاستاد حسین اسماعیلی، هنرمند پیشکسوت میناکاری در سن ۵۲ سالگی درگذشت.

پیکر مرحوم استاد حسین اسماعیلی که روز پنج‌شنبه هفتم دی‌ براثر سکته‌ مغزی دیده از جهان فروبست، با حضور جمع کثیری از هنرمندان، پیشکسوتان، مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شاگردانش به سمت باغ رضوان اصفهان تشییع و در قطعه‌ نام‌آوران به خاک سپرده شد.

یکی از ارزشمند‌ترین آثار اسماعیلی، یک گلدان مینایی موزه‌یی است که سه متر ارتفاع دارد و پیش از انتقال این هنرمند به بیمارستان، مراحل تکمیلی آن انجام شد.

وی یکی از استادکارانی بود که در زمان حیات دست به آفرینش آثار شاخص در حوزه میناکاری زد. میناکاری و نگارگریهای حرم مطهر حضرت امام حسین (ع)، حرم مطهر حضرت عباس (ع)، حرم مطهر حضرت زینب (س) و حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از جمله آثار نفیس این هنرمند نامی است.

یکی از ارزشمندترین آثار ایشان گلدان مینایی موزه ای است که ۳ متر ارتفاع دارد و قبل از انتقال به بیمارستان مراحل تکمیلی آن را نیز نگارش نموده و «برج هنری مینا» را بر آن نام نهاده که با پیگیری اتحادیه صنایع دستی استان اصفهان برای جانمایی و فروش این اثر به برج میلاد تهران اقداماتی انجام پذیرفته است.