درگذشت سیدابراهیم خسروشاهی(رض)

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ مراسم تشییع پیکر آیت الله خسروشاهی روز یکشنبه در تهران برگزار شد. حضرت آیت الله سیدابراهیم خسروشاهی(رض)، از شاگردان امام‌خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره)، در ساعات اولیه صبح روز شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ درگذشت. پیکر آیت الله خسروشاهی روز یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۰ صبح پس از […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۵

ayotallahkhosrowshahiمراسم تشییع پیکر آیت الله خسروشاهی روز یکشنبه در تهران برگزار شد.

حضرت آیت الله سیدابراهیم خسروشاهی(رض)، از شاگردان امام‌خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره)، در ساعات اولیه صبح روز شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ درگذشت.

پیکر آیت الله خسروشاهی روز یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۰ صبح پس از انجام مراسم وداع طلاب و اساتید حوزه علمیه مروی تهران با پیکر ایشان، از جلوی این حوزه انجام شد تا در نهایت در امامزاده شاه عبدالعظیم حسنی(ع) در شهر ری، به خاک سپرده شد.

این عالم فقید در سال ۱۳۰۳ در کرمانشاه به دنیا آمد، در مدرسه فیضیه با علامه طباطبایی آشنا می‌شود و رابطه‌شان به دوستی نزدیکی می‌انجامد و در جلسات تفسیر و اخلاق ایشان شرکت می‌کند.

او همچنین به مجلس درس فقه آیت‌الله بروجردی راه می‌یابد و از آنجا وارد جرگه اصحاب جامع‌الاحادیث می‌شود. دروس خارج اصول را نزد مرحوم عبدالجواد اصفهانی شاگردی می‌کند و در بحث‌های فقهی منزل مرحوم آیت‌الله گلپایگانی به همراه بزرگانی چون مرحوم آیت‌الله شیخ علی‌پناه اشتهاردی و مرحوم آیت‌الله مشکینی حاضر می‌شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در پیامی رحلت آیت‌الله آقای حاج سید ابراهیم خسروشاهی را تسلیت گفتند.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم پارسا وسالک الی الله، مرحوم آیت‌ الله آقای حاج سیدابراهیم خسروشاهی رضوان‌الله‌علیه را به شاگردان و ارادتمندان و بویژه به خاندان و بازماندگان مکرّم ایشان تسلیت عرض میکنم. این عالم بزرگوار، از شاگردان قدیم حضرت امام خمینی و علّامه‌ی طباطبائی اعلی‌الله مقامهما و ازمستفیدانِ سلوک معنوی در محضر بزرگان اخلاق و معرفت، و خود، آراسته به پرهیزگاری و پارسائی بود.

از خداوند رحمت و مغرفت و علوّ درجه برای ایشان مسألت می‌کنم.