درگذشت پژوهشگر تاریخ صدر اسلام

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۴ «پاتریشیا کرون»پژوهشگر، نویسنده، شرق‌شناس و مورخ درگذشت. کرون استاد مؤسسه مطالعات پیشرفته، دانشگاه پرینستون بود. تخصص خانم کرون تاریخ صدر اسلام بود. از وی کتاب های تاریخ اندیشه سیاسی در اسلام و مقنع و سپیدجامگان به ترجمه مسعود جعفری‌ جزی در ایران منتشر شده است. پاتریشا کرون ، […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۴

patrishia-kron«پاتریشیا کرون»پژوهشگر، نویسنده، شرق‌شناس و مورخ درگذشت.

کرون استاد مؤسسه مطالعات پیشرفته، دانشگاه پرینستون بود. تخصص خانم کرون تاریخ صدر اسلام بود. از وی کتاب های تاریخ اندیشه سیاسی در اسلام و مقنع و سپیدجامگان به ترجمه مسعود جعفری‌ جزی در ایران منتشر شده است.

پاتریشا کرون ، در سال ۱۹۴۵ در دانمارک متولد شد‌. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تاریخ در دانشگاه کپنهاک آغاز کرد و سپس برای تکمیل آن راهی لندن شد . او ابتدا در کینگز کالج و سپس در مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی به تحصیلات خود ادامه داد و در سال ۱۹۷۴ از رساله دکتری خود دفاع کرد که به تحقیق در باب موالی اختصاص داشت. پس از آن در کنار تحقیق و پژوهش به تدریس و راهنمایی دانشجویان در دانشگاه‌های لندن‌، آکسفورد و کمبریج پرداخت‌.

او از سال ۱۹۷۷ تا کنون به عنوان استاد مطالعات اسلامی در موسسه تحقیقات عالی پرینستون در کشور آمریکا به پژوهش و تحقیق اشتغال دارد‌.

حوزه اصلی مطالعات وی عبارت است از خاورمیانه و نزدیک از عصر باستان تا حمله مغول‌. او درتحقیقات خود عمدتا دلمشغول مباحث فرهنگی‌، فکری‌، دینی وسیاسی است و به ویژه به تاریخ مفاهیم و اندیشه‌ها و سیر تحول و تطٌور آن‌ها توجه دارد‌.

از این مولف بیش از ده کتاب و مقاله‌های متعدد منتشر شده است‌. برخی از کتاب‌های او به برخی زبان‌های اروپایی ترجمه شده است.