دوره‌ی شرح رساله‌الطیر امام‌ احمد غزالی توسط دکتر حسن بلخاری

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۶ دوره‌ی شرح رساله‌الطیر امام‌ احمد غزالی با تدریس دکتر حسن بلخاری، استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود. این دوره از شنبه چهارم آذر ماه ۹۶ از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در ده جلسه و در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌گردد. در […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۶

dr. bolkharidarsgoftarدوره‌ی شرح رساله‌الطیر امام‌ احمد غزالی با تدریس دکتر حسن بلخاری، استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.


این دوره از شنبه چهارم آذر ماه ۹۶ از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در ده جلسه و در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌گردد.
در تداوم سلسله مباحث تأویل در حکمت و اندیشه اسلامی، رساله‌الطیور احمد غزالی که ظاهرا ترجمه‌ای از رساله‌الطیر امام محمد غزالی است مورد شرح و بحث قرار می‌گیرد. در دوره پیشین فرازهای نخستین این رساله مورد بحث تفصیلی قرار گرفت و در این دوره فرازهای بعدی آن مورد شرح قرار می‌گیرد. مرغان رسته از هوای نفس و گذر کرده از مسیر پر درد و صعب، به بارگاه حضرت سیمرغ بار یافته‌اند لکن حضرت او از پذیرفتن این طالبان، تا به حقیقت اخلاص نرسند سرباز می‌زند. احمد غزالی با رجوع به آیات قرآن داستان وصل و طلب عاشقان را در قالب قصه‌ای تمثیلی باز می‌گوید.
علاقه‌مندان برای حضور در آن می‌توانند به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.