دومین جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی عطار نیشابوری

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ دومین جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی عطار نیشابوری برگزار شد. این جلسه که با حضور آقایان دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن، دکتر مهدی محقق رئیس هیات مدیره انجمن، کاوه خورابه معاون علمی پژوهشی انجمن و دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری حجت الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای، محمدجواد […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۶

IMG 8909

دومین جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی عطار نیشابوری برگزار شد.

این جلسه که با حضور آقایان دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن، دکتر مهدی محقق رئیس هیات مدیره انجمن، کاوه خورابه معاون علمی پژوهشی انجمن و دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری حجت الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای، محمدجواد شریعت باقری، نوش آفرین انصاری، حمیده حجازی ، ساغر سلمانی نژاد دبیر همایش ، سهیلا سادات تیموریان سرپرست روابط عمومی انجمن ، مریم ظهر معتدن روز سه شنبه سوم بهمن ماه ۹۶ در محل انجمن برگزار گردید و سیاست های کلی برای برپایی این همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ابتدا گزارشی از تصویب احتمالی مجوز محل برگزاری همایش توسط ریاست محترم دانشگاه تهران را به اطلاع اعضای شورا رساندند که در صورت قطعی شدن اجرایی خواهد شد.
آقای دکتر بلخاری، رئیس انجمن در همین راستا فرمود: برای ما اولویت برگزاری این مراسم در دانشگاه تهران، تالار علامه امینی است و در صورت عدم آمادگی دانشگاه، در محل انجمن برگزار خواهد شد.
در خصوص روز برگزاری مراسم  یعنی ۲۵ فروردین ماه ۹۷ که مصادف با روز تولد عطار نیشابوری و عید مبارک مبعث و تعطیل عمومی است، مقرر شد که زمان برگزاری همایش به روزهای دوشنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۹ فروردین ماه ۹۷ پس از دریافت مجوز تغییر یابد. همچنین در صورت امکان مراسم افتتاحیه در تهران و اختتامیه در شهر نیشابور در نزدیکی مقبره عطار برگزار گردد.
اصل تمرکززدایی و دعوت به همکاری از ارگان‌های مختلف خصوصاً شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و استانداری خراسان رضوی نیز از دیگر تصمیمات شورا بود. همچنین استفاده از توانمندی شهرها به خصوص قشر جوان برای ایجاد تحول فکری از سیاست‌های کلی برگزاری همایش در شهرستان‌ها به شمار آمد.
در ادامه این نشست در خصوص جمع آوری و داوری مقالات و همینطور چگونگی توزیع و ارائه مقالات چاپی نیز بحث و گفتگو صورت گرفت.
همچنین در این جلسه گزارشی درباره مقالات دریافتی دبیرخانه شورا که شامل نویسندگان و پژوهشگران داخلی و خارجی است اظهار داشت:  تاکنون حدود ۸۰ مقاله به دبیرخانه شورا ارسال شده که در بین آنها مقالاتی از کشورهای ژاپن، عراق، ترکیه، بوسنی، سوریه و … نیز دیده می‌شود.
در بخش دیگری از این نشست برای تجدید چاپ کتاب‌هایی که در رابطه با عطار نیشابوری منتشر شده بود، مانند اشترنامه، خسرونامه و اسرار نامه نیز تصمیماتی اتخاذ گردید.
بنابر پیشنهاد معاون علمی پژوهشی انجمن مقرر شد جلسات پیگیری همایش به صورت مداوم و هر دو هفته یکبار برگزار و در خصوص برگزاری هرچه گسترده‌تر و جامع‌تر همایش اقداماتی صورت گیرد.

IMG 8902

در پایان این نشست تصمیماتی برای طراحی لوگو و پوستر همایش نیز در دستور کار قرار گرفت و جهت انجام امور اجرایی همایش آقایان قربانی و خورابه و خانم‌ها حجازی، سلمانی نژاد، تیموریان و معتدن به عنوان اعضای شورای اجرایی