دکتر حسن بلخاری در آخرین نشست با همکاران انجمن در سال 99 عنوان کرد

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی جایگاه رفیعی در عرصه فرهنگی ایران دارد

آخرین نشست مجموعه همکاران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سال ۹۹ سه شنبه ۲۷ اسفند ماه با سخنرانی دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد. بلخاری درابتدای این نشست گفت: امیدوارم در سال ۱۴۰۰ به طور کامل از لوث وجود بیماری منحوس کرونا خلاص شویم و بازهم بتوانیم نشست های […]

آخرین نشست مجموعه همکاران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سال ۹۹ سه شنبه ۲۷ اسفند ماه با سخنرانی دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
بلخاری درابتدای این نشست گفت: امیدوارم در سال ۱۴۰۰ به طور کامل از لوث وجود بیماری منحوس کرونا خلاص شویم و بازهم بتوانیم نشست های انجمن را با حضور علاقه مندان حوزه علم و فرهنگ از سر بگیریم و خدمات انجمن را با انرژی بیشتر پی گیری و اجرا نمائیم.
او ادامه داد: سال ۱۳۹۹ با وجود همه تنگناهای مالی و مشکلاتی که بر سر راه بود، سال موفقیت آمیزی برای مجموعه انجمن بود و تلاش های این مجموعه در حقیقت با عنایت حق تعالی و با همکاری ویژه پرسنل خدوم انجمن به نتاایج مطلوب و با کیفیت منجر شد.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تأکید کرد: امسال انجمن به همه تعهداتی که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده بود عمل کرد و حتی در برخی از حوزه ها فعالیت این مجموعه بیش از تعهداتی بود که اعلام شده بود؛در سال ۹۹ ما ۱۳ برنامه ملی، ۲ برنامه بین المللی و ۸ برنامه استانی بسیار موفق برگزار کردیم، همچنین بیش از ۳۷ عنوان کتاب، مجله تخصصی و نشریه عمومی به همت معاونت پژوهشی و انتشارات انجمن و منتشر و روانه بازار کتاب نشر شد.
استاد دانشگاه تهران ادامه داد: در بحث امتیاز دهی کمی و کیفی به ۲۲ مجموعه تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خوشبختانه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درپایان سال ۹۹ امتیاز ۹۱ را کسب کرده است که این حاکی از شکوفایی ،گستردگی و کیفیت بالای فعالیت های انجام گرفته در این نهاد باسابقه فرهنگی کشور است.


بلخاری با تقدیر ازهمه پرسنل و همکاران انجمن، با اشاره به انعکاس اخبار و گزارش های این مجموعه فرهنگی در رسانه های کشور گفت: فعالیت تخصصی و مستمر مجموعه روابط عمومی ما در کنار خدمات درخور توجه سایر ادارات انجمن، منجر به این شده است که بخش اعظم رسانه های کشور نسبت به فعالیت های ما حساسیت و توجه دارند و انعکاس گسترده ای از مجموعه فعالیت های ما در فضای رسانه ای اعم از مکتوب و دیجیتال صورت می گیرد.
او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به همت معاونت اجرائی انجمن عمده فعالیت های عمرانی و ترمیمی عمارت امیربهادر (ساختمان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی) به بهترین وجه ممکن پیگیری و عملیاتی شد و بحمد الله این بنای تاریخی به بهترین وجه ممکن تعمیر، مرمت و نگهداری می شود.
بلخاری افزود: بزرگان زیادی درانجمن مورد تقدیر قرار گرفته اند و آثار ارزشمندی نیز به زیور طبع رسیده است و حتما دعای خیر این بزرگان بدرقه راه ما در آینده خواهد بود.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پایان سخنان خود گفت:مجموعه فعالیت های ما در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی باعث شده است که امروز این نهاد قدیمی و باسابقه جایگاه رفیعی در قلمرو فرهنگی کشور پیدا کند؛ از خداوند متعال خواستاریم که این موفقیت ها را بیش از بیش برما عرضه بدارد و توفیقات ما در این مسیر را افزون نماید.