دکتر غلامحسین مصاحب از منظر دکتر مهدی محقق

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ بنیاد ملی نخبگان در تکریم از پیشکسوتان علمی و فرهنگی همایش نکوداشت دکتر غلامحسین مصاحب را با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند. بنیاد نخبگان استان تهران در راستای تقدیر از مقام و جایگاه رفیع مفاخر علمی- فرهنگی و همچنین شناخت بیشتر اجتماع نخبگانی با این […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۴

nekodasht-gholamhossein-masahabبنیاد ملی نخبگان در تکریم از پیشکسوتان علمی و فرهنگی همایش نکوداشت دکتر غلامحسین مصاحب را با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند.

بنیاد نخبگان استان تهران در راستای تقدیر از مقام و جایگاه رفیع مفاخر علمی- فرهنگی و همچنین شناخت بیشتر اجتماع نخبگانی با این ثروت‌های ملی و الگوپذیری از آنان، رویدادهای فرهنگی به‌منظور نکوداشت از چهره‌های برجسته علمی کشور را برگزار می‌نماید.
بدبن منظور، مراسم نکوداشت یکی از بزرگ‌نام‌های ایران، زنده‌یاد دکتر غلامحسین مصاحب «پدر ریاضیات جدید در ایران» با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن ریاضی ایران و موسسه ریاضیات دکتر غلامحسین مصاحب روز دوشنبه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۴ از ساعت ۱۵:۴۵ الی ۱۸ در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌گردد.
دکتر مصاحب ریاضیدان، دانشنامه‌نویس ایرانی، سرپرست دایره‌العمارف معروف مصاحب، بنیان‌گذار مؤسسه ریاضیات و مسلط به چندین زبان بین‌المللی بود. کتاب آخر ایشان «تئوری مقدماتی اعداد» پس از انقلاب موفق به اخذ جایزه بهترین کتاب سال در ایران شد.
بدینوسیله از تمامی نخبگان و مستعدین برتر علاقمند به حضور در این رویداد علمی- فرهنگی، دعوت می‌شود ضمن مراجعه به سامانه ثبت‌نام رویدادهای فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران به نشانی http://visitfarhangi.bmn.ir  نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام جهت حضور در این رویداد اقدام نمایند.
شایان ذکر است، زمان دقیق برگزاری نکوداشت دکتر غلامحسین مصاحب، بر اساس اطلاعات تماس درج شده در سامانه فوق، متعاقبا به ثبت‌نام کنندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.