دکتر «مهدی محقق» در همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم رضوی

تاریخ ایجاد : شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ دکتر مهدی محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم رضوی شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت. در این مراسم که به همت بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه فردوسی مشهد با […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

hamayesharamidemashhadدکتر مهدی محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم رضوی شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

در این مراسم که به همت بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکترآریا الستی، معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر محسن شاهرضایی، مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان، دکتر جواد سرگلزایی، رئیس بنیاد نخبگان استان رضوی؛ استاد نوش‌آفرین انصاری، عضو هیأت مدیره و دبیر شورای کتاب کودک؛ دکتر نادره جلالی، مدیر فرهنگی و امور بین‌الملل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دکتر سلمان ساکت عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، دکتر محقق درباره مرحوم محمدتقی شریعتی به ایراد سخنرانی پرداخت.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: افتخار میزبانی از دکتر محمدتقی شریعتی را در مدرسه سپهسالار قدیم تهران داشتم.
دکتر مهدی محقق در همایش ملی مشاهیر آرمیده در حرم مطهر رضوی و در تکریم زنده‌یاد استاد محمدتقی شریعتی اظهار کرد: در سال ۱۳۲۷ بود که به تشویق آیت‌الله وحید خراسانی بر آن شدم تا از محضر درس استاد ادیب نیشابوری بهره بگیرم. همزمان از محضر استاد محمدتقی شریعتی، پدر دکتر علی شریعتی نیز بهره‌مند بودم.
وی افزود: استاد محمدتقی شریعتی را در کانون نشر حقایق اسلامی ملاقات می‌کردم و در این کانون، به بیان مباحث علمی می‌پرداختیم.
دکتر محقق در ادامه گفت: سخنان ایشان آن چنان گرم و شیوا بود که همه جوانان را به سوی خود جذب می‌کرد و جوانان مشهدی، در کانون نشر حقایق به گرد ایشان جمع می‌شدند.
وی یکی از افتخارات خود را پذیرایی از استاد شریعتی در حجره خود در تهران دانست و افزود: در آن وقت‌‌ها من حجره‌ای در مدرسه سپهسالار قدیم تهران داشتم که در آن حجره، افتخار پذیرایی از استاد و پسرشان دکتر علی شریعتی را یافتم و شاهد سخنان پدر و پسر بودم.
دکتر محقق تاکید کرد: دکتر علی شریعتی، فرزند ایشان، به دنبال اندیشه‌های جدیدی بودند و می‌خواستند تحولاتی را در جامعه ایجاد کنند.
وی در پایان اظهار کرد: استاد زنده‌یاد محمد تقی شریعتی، از نظر فکری و رفتاری، اندیشمندی بسیار معتدل بودند و تاثیرشان را در جامعه گذاشتند؛ به گونه‌ای که نام نیکی از ایشان باقی مانده است.

گزارش تصویری