دیدار برخی از رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با رئیس انجمن

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۵ برخی شخصیت‌های علمی و رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با آقای دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در محل انجمن دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار که روز شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۵ با حضور دکتر توفیق سبحانی، مدیر پژوهش و جعفر ناطقی، خزانه‌دار […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۵

1rayzanfarhangiبرخی شخصیت‌های علمی و رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با آقای دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در محل انجمن دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که روز شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۵ با حضور دکتر توفیق سبحانی، مدیر پژوهش و جعفر ناطقی، خزانه‌دار انجمن صورت گرفت، پیرامون مسائل فرهنگی در خارج از کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

3rayzanfarhangi

رئیس انجمن با اشاره به تاریخچه فعالیت‌های انجمن در حوزه بین‌الملل گفت: یکی از اهداف این انجمن معرفی ایران‌شناسانی است که سهمی بسزا در معرفی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و نفوذ و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از مرزهای ایران داشته‌اند.

دکتر محقق در ادامه افزود: انجمن در دو دوره مدیریت من در حوزه بین‌الملل تاکنون موفق به برگزاری ۱۳ مراسم بزرگداشت شده است که هر یک در زمره مشاهیر ایران شناسی به شمار می‌روند.

عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: غالب این ایران‌شناسان از کشورهای دوست و همسایه هندوستان و تاجیکستان بوده‌اند.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از ویلیام چیتیک به عنوان مولوی پژوه و ابن عربی پژوه برجسته یاد کرد که خدمات ارزشمندی در معرفی مفاخر ملی ایران و آثار گرانقدر آنان داشتند.

2rayzanfarhangi

در پایان چند جلد از کتابهای منتشره این انجمن به رسم یادبود به مهمانان اهدا گردید.