دیدار دکتر رضا دهبانی‌پور، دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد با مدیران انجمن

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ دکتر رضا دهبانی‌پور، دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد این استان با مدیران انجمن دیدار و گفتگو کرد. آقای دهبانی‌پور در نشستی با آقای حسین شاکری، قائم‌مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دکتر نادره جلالی، مدیر روابط عمومی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

IMG 7977دکتر رضا دهبانی‌پور، دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد این استان با مدیران انجمن دیدار و گفتگو کرد.

آقای دهبانی‌پور در نشستی با آقای حسین شاکری، قائم‌مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دکتر نادره جلالی، مدیر روابط عمومی انجمن روز یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ دیدار و گفتگو کرد.

IMG 7980
در این نشست دهبانی‌پور ضمن عرض تبریک به مناسبت انتصاب آقای شاکری به سمت قائم‌مقام انجمن، گزارشی از روند فعالیت انجمن آثار و مفاخر استان کهگیلویه و بویراحمد را بیان کرد و معرفی و شناساندن مفاخر استان و بررسی جنبه‌های مختلف زندگی علمی و فرهنگی آنها را امری ضروری دانست.
دکتر دهبانی‌پور از برگزاری بزرگداشت آیت‌الله کرامت‌الله ملک حسینی در استان خبر داد و تصریح کرد: مقدمات کار انجام شده و ان‌شاءلله این همایش به شایستگی با توجه به جایگاه و نقش مهم ایشان در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی و فعالیت‌های مهمی که در زمینه‌های مختلف علمی، سیاسی و فرهنگی انجام داده‌اند، برگزار خواهد شد.
دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از آیت‌الله ملک حسینی به‌عنوان یکی از مفاخر علمی و دینی جنوب کشور یاد کرد و گفت: مرحوم آیت‌الله ملک حسینی در استان ما فارغ از شغل و جایگاه، وجهه مردمی قوی‌ای داشتند. شخصیت، درایت، شجاعت و در کنار مردم بودن در عرصه‌های قبل و بعد از انقلاب از ایشان شخصیت ویژه‌ای ساخت. ایشان نماینده ولی‌فقیه و نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد و مدرس حوزه‌های علمیه شیراز بوده و سال‌ها به تربیت طلاب علوم دینی پرداخته‌اند.

IMG 7979
آقای شاکری قائم‌مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نیز با اشاره به این که پدر و اجداد آیت‌الله ملک حسینی از علماء و سادات مورد احترام و اعتبار منطقه بوده‌اند و نقش مهمی در تبلیغ و گسترش دین و اعتقادات مردم منطقه داشته‌اند، گفت: ایشان نیز عمر پر برکت خود را در راه نشر معارف اسلامی و مبارزه با رژیم پهلوی سپری کرده و همواره نقش مهمی در در تاریخ انقلاب داشته‌اند و حضورشان حلقه اتصال عشایر جنوب با انقلاب و یکی از عوامل ناکامی رژیم پهلوی بوده است.
قائم‌مقام انجمن حضور و همراهی آیت‌الله ملک حسینی را در صحنه‌های انقلاب و تصدی سمت‌های مختلف از جمله نماینده امام(ره) و مقام معظم رهبری در استان و تلاش ایشان را در حفظ وحدت و رفع اختلافات محلی ستود و گفت: ایشان در راه حفظ و شعائر اسلامی گام‌های استواری برداشته‌اند.
آقای شاکری در راستای نحوه برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله ملک حسینی تأکید کرد: انجمن می‌تواند با استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، استانداری و دیگر مراکز استان تکریم از مجاهدت و خدمات ارزشمند این فقیه نستوه را هر چه با شکوه‌تر برگزار و سهم مشارکت‌ها را در انجام این کار مشخص کند.
قائم‌مقام انجمن در ادامه گفت: اگرچه در حال حاضر کارهای موازی در زمینه برگزاری مراسم بزرگداشت مفاخر در دیگر نهادها و مراکز علمی و فرهنگی صورت می‌گیرد، اما می‌بایستی انجمن با توجه به سابقه دیرینه‌ای که در این زمینه دارد حضوری پررنگ و جدی داشته و شعب استانی انجمن باید در پاسداشت، تعظیم و تکریم مفاخر استانی پیش‌گام باشند.
وی افزود: ما اهتمام جدی برای فعال شدن شعب استانی انجمن داریم و در این باره مذاکراتی با آقای دکتر احمدی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌ایم.
قائم‌مقام انجمن اظهار امیدواری کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت این عالم جلیل و فقیه نستوه در سال جدید آغازگر فصل نوینی در فعالیت‌های انجمن آثار و مفاخر استان کهگیلویه و بویراحمد باشد و این انجمن بتواند با استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای تحقق اهداف انجمن گام‌های موثری بردارد.

IMG 7037
دکتر جلالی، مدیر روابط عمومی انجمن نیز گفت: اسناد و مدارک ارزشمندی از آیت‌الله ملک حسینی در ارتباط با امام راحل، مقام معظم رهبری و دیگر شخصیت‌های سیاسی، علمی و فرهنگی باقی مانده است که می‌تواند در قالب یک نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان و علاقمندان قرار گیرد و در واقع برگزاری این نمایشگاه می‌تواند از مهمترین برنامه‌های جانبی این همایش باشد.
وی افزود: با توجه به آنکه این عالم بزرگوار همواره در راه حق مجاهدت و در خدمت به مردم اهتمام ورزیده و در تعلیم و تربیت متعلمان و جویندگان علم با صداقت گام برداشته، لذا به تصویر کشیدن خصال نیکو و برجسته آیت‌الله ملک حسینی امری ضروری است. در این راستا پیشنهاد ساخت فیلم مستندی از زندگی پربار ایشان را داد.
مدیر روابط عمومی حضور علما و فضلای حوزه‌های علمیه کشور و دیگر مقامات کشوری را در این مراسم موثر و مفید دانست و برگزاری این‌گونه مراسم‌ها را امری لازم و سودمند برای الگوسازی نسل جوان امروزی برشمرد.
دکتر جلالی در پایان خواستار ارتباط بیشتر شعب استانی انجمن با مرکز شد و درج اخبار مربوط به بزرگداشت‌های انجمن آثار و مفاخر تهران را به جهت اطلاع‌رسانی در سایر سایت‌های شعب استانی انجمن مهم و ضروری دانست و گفت: سایت‌های مفاخر شعب استانی ما باید با سایت انجمن لینک شوند.