سه شنبه نوزده مهرماه؛

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با استاد عباس جمال‌پور دیدار و گفت و گو کرد

محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حضور در منزل استاد عباس جمال‌پور پیشکسوت نامدار هنرِ نگارگری ایرانی با این استاد و هنرمند برجسته کشور دیدار و گفت و گو کرد. رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این دیدار که با حضور کاوه خورابه معاون علمی پژوهشی و مدیران دفتر و روابط […]

محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حضور در منزل استاد عباس جمال‌پور پیشکسوت نامدار هنرِ نگارگری ایرانی با این استاد و هنرمند برجسته کشور دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این دیدار که با حضور کاوه خورابه معاون علمی پژوهشی و مدیران دفتر و روابط عمومی و جمعی از همکاران انجمن برگزار شد ضمن تقدیر از تلاش های متمادیِ هنری و فرهنگی این استاد فرهیخته گفت: ما استاد جمال‌پور را به عنوان شخصیتی یگانه، مهربان و کوشا در تحقیق و پژوهش در عرصه فرهنگ و هنر این مرز و بوم شناخته ایم و همواره قدردان و ارج گذار زحمات ایشان در ارائه آثار هنری و تأملات فلسفی، معنوی و قلمی هستیم.
شالویی تأکید کرد: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته آئین بزرگداشت استاد جمال‌پور به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حضور جمعی از استادان، محققان و پژوهشگران عرصه هنر نگارگری در انجمن برگزار خواهد شد.
استاد عباس جمال‌پور نیز در این نشست صمیمانه طی سخنانی گفت: هنر متشکل از سه اصل نور، صوت و انرژی است که انسانیتِ انسان بر پایه آن شالوده ریزی شده است.
او اضافه کرد: یکی از وجوه مهم «هنر» بحث انسان سازی آن است. از اینرو باید مسولان امر در مراقبت و محافظت از سپهر هنری کشور از هیچ کوششی دریغ ننمایند.
جمال‌پور ضمن تقدیر از حضور رئیس و همکاران انجمن در این دیدار صمیمانه، بر ضرورت توجه بیشتر به مفاخر ایران به ویژه استادان و آفرینشگران حوزه هنر و نگارگری تأکید کرد.
استاد برجسته هنر نگارگری ایرانی تصریح کرد: هنر سرچشمه عظیمی از انرژی است که در اعتلای اخلاقی بشر و ایجاد وحدت و صمیمیت میان انسان ها نقش به سزایی دارد.
کاوه خورابه معاون علمی – پژوهشی انجمن نیز در دیدار تأکید کرد: نگاه ریاضی گون به «هنر» از دوران باستان تا کنون نقش به سزایی در نظریه پردازی های هنری داشته است.
او با اشاره به وجوه موسیقاییِ شخصیت استاد جمال‌پور نیز تصریح کرد: فعالیت های هنری چهره هایی چون استاد عباس جمال‌پور به وضوح نشانگر رابطه عمیقی است که میان نقاشی، موسیقی و ادبیات وجود دارد.