دیدار عبدالحسین مختاباد با رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۱ دکتر عبدالحسین مختاباد امریی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار که روز شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۱ در محل انجمن صورت گرفت، عبدالحسین مختاباد پیرامون گردهمایی مفاخر کشور در جزیره ابوموسی با دکتر […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۱

mokhtabadدکتر عبدالحسین مختاباد امریی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که روز شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۱ در محل انجمن صورت گرفت، عبدالحسین مختاباد پیرامون گردهمایی مفاخر کشور در جزیره ابوموسی با دکتر ادبی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

عضو هیأت مدیره انجمن موسیقی ایران برگزاری مراسم بزرگداشت برای مفاخر و گردهمایی آنان را در این منطقه اقدامی بایسته و شایسته برشمرد.

وی در این راستا گفت: با وجود آنکه در عصر ارتباطات بایستی ارتباطات فرهنگی میان اقشار جامعه سهل تر باشد، اما متاسفانه این ارتباطات تقریباً کمرنگ شده است.

دکتر مختاباد در ادامه افزود: شاید بسیاری از مردم جزیره ابوموسی را نشناسند در حالی که آن بخشی از خاک ایران است و قلب همه ایرانیان بایستی برای آن بتپد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه حضور هنرمندان، اندیشمندان، فرهیختگان و ورزشکاران را در این جزیره مؤثر و فرصت مغتنمی برشمرد و همکاری سازمانهای مهمی چون انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی و … را در زمینه برگزاری همایشها و مناسبتهای فرهنگی – هنری در جهت رشد و گسترش فعالیت های فرهنگی در این خطه امری مثمر ثمر دانست.

وی اقدام انجمن در برپایی مراسم های بزرگداشت و گردهمایی مفاخر در این منطقه را فتح البابی برای برگزاری دیگر همایشهای فرهنگی – هنری و تبدیل این جزیزه به مرکز فرهنگی جنوب ایران ذکر کرد.

دکتر مختاباد همچنین درباره تعلق این جزیره به ایران گفت: این مسئله نیازی به اثبات ندارد و اظهر من الشمس است که جزیره ابوموسی بخشی از خاک این سرزمین است و مفاخر ایران نیز راجع به آن آثار ارزشمندی نگاشته اند.

وی در پایان از مسئولین خواست تا با عنایت و توجه ویژه ای نسبت به این منطقه نگریسته و در زمینه تبدیل آن به یک منطقه توریستی بکوشند و با برپایی جشنواره های فرهنگی – هنری تعاملات فرهنگی در آن منطقه را گسترش دهند.