دیدار مدیران ارشد شهرداری منطقه ۱۱ از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۳ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی امروز میزبان مدیران ارشد شهرداری منطقه۱۱ بود. مهندس آبادیان، قائم‌مقام شهردار؛ مهندس رشیدی، شهردار ناحیه۲؛ آقای اسماعیل‌زاده، مدیر روابط عمومی به همراه دیگر مدیران شهرداری منطقه۱۱ امروز ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۳ از محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که از ابنیه تاریخی تهران […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۳

IMG 6561

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی امروز میزبان مدیران ارشد شهرداری منطقه۱۱ بود.

مهندس آبادیان، قائم‌مقام شهردار؛ مهندس رشیدی، شهردار ناحیه۲؛ آقای اسماعیل‌زاده، مدیر روابط عمومی به همراه دیگر مدیران شهرداری منطقه۱۱ امروز ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۳ از محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که از ابنیه تاریخی تهران و خانه حسین پاشا خان ملقب به امیربهادر وزیر دربار عصر مظفری است بازدید کردند و با دکتر مهدی محقق رئیس و دکتر محمدرضا نصیری قائم مقام انجمن به گفتگو پرداختند.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ابتدا درباره پیشینه انجمن گفت : این انجمن در زمره  یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های فرهنگی کشور به شمار می‌رود که نزدیک به یک قرن فعالیت دارد.
وی افزود: محل کنونی انجمن متعلق به امیربهادر بوده و از خانه‌های قدیمی عصر قاجار است که انجمن آن را بعدها خریداری کرده است.
دکتر محقق با اشاره به یکی از اهداف مهم انجمن که تجلیل از مفاخر ملی و یا مستشرقین و ایران‌شناسانی  است که به نوعی در معرفی و گسترش فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و فرهنگ و زبان فارسی کوشیده‌اند، به تشریح فعالیت‌های انجمن در این زمینه پرداخت و  گفت : انجمن تاکنون یکصدو سی و چهار مراسم بزرگداشت برای مفاخر علمی، فرهنگی و دینی برگزار و زندگینامه و خدمات علمی – فرهنگی آنان را نیز منتشر کرده است.
عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه از این که چرا غالباً محققین غربی تحقیقات ارزنده و برجسته‌ای درباره مفاخر ملی ما کرده و آنها را بهتر از خود ما می‌شناسند اظهار تأسف کرد و گفت: ما باید به طور جدی گام‌های مؤثری در زمینه شناخت و معرفی مفاخر برداریم و این نقصیه را جبران کنیم.
رئیس انجمن آثارو مفاخر فرهنگی در پایان ضمن برشمردن برخی مشکلات کنونی انجمن، خواستار تعاملات و همکاری بیشتر شهرداری منطقه ۱۱ با انجمن و رفع مشکلات آن شد.

گزارش تصویری