رئیس انجمن آثارومفاخرفرهنگی در دومین همایش نخبگان فرهنگی سپاه

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد ادبی، رئیس انجمن آثارومفاخر فرهنگی در دومین همایش نخبگان فرهنگی سپاه که روز پنج شنبه ۴ اسفند ماه ۱۳۹۰ با حضور آقای ولایتی، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، حجت‌الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و سردارمحمدعلی آسودی، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۰

nokhbegansepahحجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد ادبی، رئیس انجمن آثارومفاخر فرهنگی در دومین همایش نخبگان فرهنگی سپاه که روز پنج شنبه ۴ اسفند ماه ۱۳۹۰ با حضور آقای ولایتی، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، حجت‌الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و سردارمحمدعلی آسودی، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، شرکت کرد.

در این همایش از خانواده سرداران شهید حسن باقری، خانواده شهید حسن تهرانی مقدم و نیز از ‌ حسین شریعتمداری و سردار دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی به عنوان نخبگان فرهنگی توسط دکتر ولایتی،‌ سردار سعیدی و سردار آسودی تقدیر بعمل آمد و لوح و یادبودی اهداء شد.

سردار آسودی در این مراسم گفت: سپاه پاسداران در عرصه جنگ سخت و جنگ نرم برای خود برنامه‌هایی دارد و در حوزه جنگ نرم اقدام به راه‌اندازی کانون فرهنگی نخبگان کرده است که در ‌آن شعرا و نویسندگان را ساماندهی می‌کند. اکنون ۲۰ هزار نفر آماده کرده‌ایم که با قلم و اندیشه خود اقدامات اساسی در حوزه جنگ نرم را انجام دهند.

جت‌الاسلام سعیدی در این مراسم به بیداری اسلامی و فرصت‌های آن اشاره کرد و در پاره‌ای از سخنانش اصول فلسفه علامه طباطبایی و آثار استاد شهید مرتضی مطهری را منشوری برای بیداری اسلامی دانست و گفت: در دوران آن بزرگان دیانت مورد بحث بود و امروز حکومت اسلامیِ دینی مورد بحث است.

دکتر علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی نیز با نگاه تحلیلی به وضعیت کشورهای جهان اسلام گفت: باید تکلیف ما به عنوان مردم ایران و اعضای این کشور اسلامی نسبت به مردم دیگر کشور‌ها روشن‌تر شود که ما چه وظیفه‌ای در آن میان داریم. کلمه بیداری در حقیقت دارای دو معنای متعارفِ بازگشت اسلام و احیای ارزش‌های اسلامی است که سابقه آن به سال‌ها قبل برمی‌گردد و ریشه در دین مبین اسلام و اقدامات پیامبر اکرم (ص)،ائمه معصومین(ع) به ویژه امام حسین (ع) و امام جعفر صادق(ع) دارد.

ولایتی افزود: جوامع استعماری از ۱۵۰ سال پیش سعی کرده‌اند که با حمله فرهنگی به جوامع اسلامی نفوذ کنند و به باورهای مسلمانان ضربه بزنند. آن‌ها به سلاح علم مجهز بودند و در این زمینه موفق عمل کردند. صدمه تهاجم فرهنگی بیشتر از صدمه نظامی بر جوامع اسلامی بوده است. این حملات کماکان ادامه دارد و مسلمانان متناسب با این تهاجم‌ها به فکر چاره افتاده‌اند.

ولایتی گفت: ما تاکنون ۴ اجلاس در حوزه بیداری اسلامی برگزار کرده‌ایم و در آینده اجلاس بانوان و نویسندگان این حوزه را برگزار خواهیم کرد