رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با استاد حسین محجوبی دیدار و گفتگو کرد

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با استاد هنرمند حسین محجوبی پیشکسوت برجسته نقاشی دیدار و گفتگو کرد. رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این دیدار که با حضور کاوه خورابه معاون علمی و پژوهشی و مدیران دفتر و روابط عمومی برگزار شد، در فضایی گرم و صمیمانه ضمن آرزوی سلامت، تندرستی و طول […]

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با استاد هنرمند حسین محجوبی پیشکسوت برجسته نقاشی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این دیدار که با حضور کاوه خورابه معاون علمی و پژوهشی و مدیران دفتر و روابط عمومی برگزار شد، در فضایی گرم و صمیمانه ضمن آرزوی سلامت، تندرستی و طول عمر برای این استاد فرهیخته به تلاش‌های پیگیر و مستمر ایشان و نقش ارزشمندشان در سپهرِ هنر نقاشی و معماری اشاره کردند.

محمود شالویی استاد حسین محجوبی را هنرمندی دانست که نه تنها همواره علاقه‌مند به فرهنگ وهنر ایران است بلکه از ایشان نیز به عنوان نقاشی نام برد که در بوم نقاشی‌شان مشخصات فرهنگی، جغرافیایی و رنگ و بوی موطن وی (گیلان)، همواره حضور و ظهوری قدرتمند و پررونق دارد.

استاد محجوبی هم در این دیدار با تقدیر از حضور رئیس انجمن و همراهان وی، ضمن تأکید بر توجه مسئولین فرهنگی نهادهای هنری کشور، برای توسعه فعالیت‌های هنری، در فضایی آکنده از مهربانی به معرفی انگیزه‌ها، شاخص‌ها و معیارهای فکری و معنوی‌شان در ارائه آثار، سخن به میان آوردند.

در این دیدار، رئیس انجمن ابراز تمایل و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک میزبان برگزاری مراسم بزرگداشت استاد محجوبی باشد.

گفتنی است: استاد حسین محجوبی در سال ۱۳۰۹ در شهر لاهیجان استان گیلان متولد شد و تاکنون بیش از ۳۰۰۰ اثر هنری  ارائه کرده است.