وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:

روابط عمومی پویا و موثر به حل مشکلات جامعه کمک می‌کند

محمدمهدی اسماعیلی در نشست با مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی کشور با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارگان رسمی در حوزه اطلاع‌رسانی و خبری دولت است، اظهار داشت: خبرگزاری ایرنا و معاونت مطبوعاتی در ساختار این وزارتخانه تعریف شده‌اند که مسئول اصلی راهبری و نظارت بر نشریه‌ها و خبرگزاری‎ها است. او […]

محمدمهدی اسماعیلی در نشست با مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی کشور با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارگان رسمی در حوزه اطلاع‌رسانی و خبری دولت است، اظهار داشت: خبرگزاری ایرنا و معاونت مطبوعاتی در ساختار این وزارتخانه تعریف شده‌اند که مسئول اصلی راهبری و نظارت بر نشریه‌ها و خبرگزاری‎ها است.
او ادامه داد: تیم‌های رسانه‌ای خوبی وجود دارد که در خدمت مجموعه حاکمیت هستند، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت به دنبال بازی‌های جناحی و باندی نیستم و دولت آقای رئیسی متعلق به گروه و جناحی نیست، در انتخابات هم ایشان گفت که من با هیچ گروهی ائتلاف ندارم و جناح من مردم هستند و به همین دلیل نام دولت هم مردمی شد.
اسماعیلی یادآور شد: ما به دنبال برجسته‌سازی سیاسی نیستیم و سعی داریم خدمات دولت و نظام اسلامی را بیان کنیم. توقعی که از روابط عمومی‌ها وجود دارد این است که نقش خود را با یک طراحی خوب و با یک آرایش رسانه‌ای مطلوب ارائه و با جمع‌بندی مناسبی که دوستان در نشست‌ها به آن می‌رسند و هم‌افزایی‌هایی که رخ می‌دهد بتوانند یک کار بزرگ در حوزه اطلاع‌رسانی از زحمات و تلاش‌های مجموعه دولت داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر در نقطه آغازین کار هستیم و با آغاز دور جدید شورای اطلاع‌رسانی دولت آرایش‌ مناسبی در حوزه اطلاع‌رسانی کشور روبرو شویم ارتقا این شورای و با ارتقا شورای اطلاع‌رسانی دولت از ظرفیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تسهیل‌گری در این حوزه استفاده حداکثری خواهد شد.
او خاطرنشان کرد: امروز تیم خبره خوبی کار رسانه‌ای دولت را در اختیار دارد، امید است این تیم خوب در کنار شبکه اطلاع‌رسانی منسجم فعالیت‌های دولت را به درستی ترسیم کند و با احصا نقاط ضعفی که از سوی مردم به مسئولین منتقل می‌کنند بتوانند نقش موثرتری در اطلاع‌رسانی دو سویه بین مردم و حاکمیت داشته باشند.
اسماعیلی ابراز کرد: ما به دنبال این نیستیم که اشکال و نقدهای سازنده عنوان نشود. اگر روابط عمومی‌ها پویا و موثر باشند و مشکلات سطح جامعه را به خوبی منعکس کنند مشکلات مرتفع خواهد شد. البته این کارها نیاز به طراحی‌ها جدی دارد که در جلسات آینده با شروع دوباره فعالیت‌های شورای اطلاع رسانی دولت به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.
گفتنی است در این جلسه تعدادی از مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی کشور به بیان نقطه نظرات خود در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پرداختند.