انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت 20 مهرماه برگزار می‌کند

روز بزرگداشت حافظ با سخنرانی مجازی دکتر حسن بلخاری

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت ۲۰ مهرماه و روز بزرگداشت حافظ شیرازی، در پاسداشت مقام این شاعر و غزلسرای برجسته ایرانی به صورت مجازی سخنرانی می کند. خواجه شمس‌ُ الدّینْ محمّدِ بن بهاءُالدّینْ محمّدْ حافظِ شیرازی (زاده ۷۲۷ هجری قمری – درگذشته ۷۹۲ هجری قمری در شیراز)، مشهور به […]

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت ۲۰ مهرماه و روز بزرگداشت حافظ شیرازی، در پاسداشت مقام این شاعر و غزلسرای برجسته ایرانی به صورت مجازی سخنرانی می کند.
خواجه شمس‌ُ الدّینْ محمّدِ بن بهاءُالدّینْ محمّدْ حافظِ شیرازی (زاده ۷۲۷ هجری قمری – درگذشته ۷۹۲ هجری قمری در شیراز)، مشهور به لِسان‌ُ الْغِیْب، تَرجُمانُ الْاَسرار، لِسان‌ُ الْعُرَفا و ناظِم‌ُ الاُولیاء، شاعر فارسی زبان سده ی هشتم ه‍جری قمری شیراز است. تولد او را برخی از مورخان ۷۱۷ هجری قمری و برخی دیگر ۷۲۷ هجری قمری می دانند. برخی تخمین می زنند سال وفات حافظ نیز ۷۹۲ هجری قمری بوده است.
او، از محبوب ترین شعرای ایران زمین است که با گذشت قرن ها، آثارش نه تنها در ایران بلکه در سراسر نقاط جهان به شهرت رسیده است. موضوع اشعار حافظ بسیار متنوع بوده و از شعرهای او در موسیقی سنتی ایرانی، هنرهای تجسمی و خوشنویسی استفاده می شود.
سخنرانی مجازی رئیس انجمن آثار ومفاخر فرهنگی روز یکشنبه ۲۰ مهرماه ساعت ۱۴:۰۰ از پایگاه اسکای روم انجمن به آدرس:

https://www.skyroom.online/ch/farhang/anjomanmafakher

پخش می شود. علاقه مندان می توانند با فشردن گزینه«میهمان» بیننده این سخنرانی باشند.
همچنین این سخنرانی از طریق صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

نیز پخش خواهد شد.