رونمایی از «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی»

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ کتاب «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی (از برآمدن تا انقلاب)» در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود. مجموعه پنج‌جلدی «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی» (از برآمدن تا انقلاب) نوشته «فرید مرادی» با حضور این نویسنده، سیدفرید قاسمی و محمودرضا برازش در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود. در […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۴

tarikh-chap-nashr-farsiکتاب «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی (از برآمدن تا انقلاب)» در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

مجموعه پنج‌جلدی «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی» (از برآمدن تا انقلاب) نوشته «فرید مرادی» با حضور این نویسنده، سیدفرید قاسمی و محمودرضا برازش در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.
در معرفی این کتاب عنوان شده است: «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی»، به تاریخ دویست‌ساله چاپ کتاب به زبان فارسی در ایران نگاهی کلان دارد و بخشی از زوایای پنهان این صنعت را هویدا می‌سازد تا مقدمه‌ای برای نگارش کامل‌تری در این حوزه باشد.
سرآغازها و پیدایی‌ها، مراکز ایران شناسی و چاپ و نشر کتاب های فارسی در دیگر کشورها، کتابفروشی و چاپ کتاب در شهرهای ایران، چاپ و نشر کتاب های رشته های هنری، کتاب کودک در ایران، مجله های ناشر کتاب، ناشران مذهبی، چهره های خدمتگزار نشر کتاب در ایران، هنر در کتاب و چاپ و نشر کتاب های درسی، برخی از عناوین این مجموعه را تشکیل می دهد که توسط موسسه خانه کتاب منتشر شده است.
نشست رونمایی مجموعه پنج جلدی «تاریخ چاپ و نشر کتاب فارسی»، شنبه ۹ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ برگزار می شود.