رونمایی از نفیس ترین و هنری ترین نسخه نهج البلاغه

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۱ از نفیس‌ترین نسخه نهج‌البلاغه با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و صاحب نظران و هنرمندان رونمایی خواهد شد. نفیس‌ترین و هنری‌ترین نسخه نهج‌البلاغه روز پنجشنبه، ششم مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور عالی مقام معظم رهبری در برج میلاد رونمایی شد. در مراسم رونمایی […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۱

ronamaeinahjolbalagheاز نفیس‌ترین نسخه نهج‌البلاغه با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و صاحب نظران و هنرمندان رونمایی خواهد شد.

نفیس‌ترین و هنری‌ترین نسخه نهج‌البلاغه روز پنجشنبه، ششم مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور عالی مقام معظم رهبری در برج میلاد رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از نفیس‌ترین و هنری‌ترین نسخه نهج‌البلاغه، جمعی از مسئولان فرهنگی، صاحب‌نظران و هنرمندان حضور یافته و سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی‌اکبر ولایتی، مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری سخنرانی می‌کنند.

این اثر ارزشمند توسط جمعی از هنرمندان خوشنویس به نگارش درآمده و نگارش آن شش سال طول کشیده است. کتاب نهج‌البلاغه در شمارگان دو هزار نسخه، قطع رحلی بزرگ، ۶۵۰ صفحه و مطابق با نسخه خطی دوره قاجار توسط انتشارات فرهیزش منتشر شده است.

استاد امیرخانی از اساتید برجسته انجمن خوشنویسان، مقدمه این کتاب را نوشته است و اساتیدی چون محمدحسین‌بن‌علی‌عسگر ارسنجانی با خط نسخ، علی‌نقی شیرازی با خط نستعلیق، ملا غلامحسین شیرازی، متن توشیح آن را به نگارش درآورده‌اند و محمود مذهب‌باشی، تذهیب و تجلید آن را انجام داده است.

مراسم رونمایی از نفیس‌ترین نهج‌البلاغه روز پنجشنبه، ششم مهرماه در مرکز همایش‌های برج میلاد از ساعت ۹ – ۱۲ برگزار شد.