رونمایی از کتاب «قلب قرآن» به خط بریل در ابن‌سینا

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۴ کتاب شنیداری «قلب قرآن» با محوریت بیان فضیلت و عظمت سوره یاسین، نوشته حجت‌الاسلام محمد عبداللهیان و با صدای عباس سلیمی از پیشکسوتان قرآنی کشور، رونمایی می‌شود. به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۲، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبداللهیان، نویسنده کتاب «قلب قرآن» هدف از نگارش این […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۴

ronamaei-ketab-ghoran-beril-ebn-sinaکتاب شنیداری «قلب قرآن» با محوریت بیان فضیلت و عظمت سوره یاسین، نوشته حجت‌الاسلام محمد عبداللهیان و با صدای عباس سلیمی از پیشکسوتان قرآنی کشور، رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۲، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبداللهیان، نویسنده کتاب «قلب قرآن» هدف از نگارش این کتاب را آشنایی با فضیلت و عظمت سوره مبارکه یاسین عنوان کرد و گفت: بیشتر کتاب‌هایی که تاکنون درباره سوره مبارکه یاسین به نگارش درآمده به تفسیر آن پرداخته است؛ اما عده اندکی با فضائل و منزلت این سوره آشنا هستند، این دلیلی شد که دست به تألیف کتاب قلب قرآن زدم.

در کتاب قلب قرآن، هفت فصل قابل مشاهده است؛ فصل‌ اول به  فضائل و نکات برجسته‌ای از سوره مبارکه یاسین که شامل ۲۸ عنوان است، می‌پردازد. فصل دوم، دستورالعمل‌ها و ختومات، فصل سوم به دقائق و خاطرات این سوره، فصل چهارم به یاسین رکن سیروسکوک و فصول پنجم، ششم و هفتم به آداب و آثار سوره مبارکه یاسین، مراتب، شئون، خانواده یاسین و آشنایی با بزرگان اهل معنا و معرفت(شامل ۱۱ زندگینامه) پرداخته شده است.

استاد عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی کشور این کتاب را قرائت کرده‌اند.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند سه‌شنبه، ۱۵ دی‌ماه، از ساعت ۱۶ به فرهنگسرای ابن سینا، کتابخانه رعد واقع در شهرک غرب، خیابان هرمزان، خیابان پیروزان جنوبی مراجعه کنند.