زندگی‌نامه و بزرگداشت جبار باغچه‌بان

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵ کتاب «زندگی و آثار جبار باغچه‌بان» به قلم گروهی از فعالان فرهنگی که قرار است با همت بنیاد نمایش کودک منتشر شود با مقدمه‌ای از این بنیاد همراه خواهد بود. زندگی‌نامه باغچه‌بان به قلم منوچهر اکبرلو همراه با مقاله «جبار باغچه‌بان؛ بنیان‌گذار نخستین‌های نمایش کودک در ایران» نوشته […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵

jabarbaghchebanکتاب «زندگی و آثار جبار باغچه‌بان» به قلم گروهی از فعالان فرهنگی که قرار است با همت بنیاد نمایش کودک منتشر شود با مقدمه‌ای از این بنیاد همراه خواهد بود. زندگی‌نامه باغچه‌بان به قلم منوچهر اکبرلو همراه با مقاله «جبار باغچه‌بان؛ بنیان‌گذار نخستین‌های نمایش کودک در ایران» نوشته داوود کیانیان بخش‌هایی از این کتاب هستند.

شب استاد جبار باغچه‌بان به عنوان اولین هنرمند تئاتر کودک و نوجوان در ایران، شامگاه ۲۵ آذرماه ۱۳۹۵ در تالار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان برگزار می‌شود. در این مراسم که در آستانه صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان ایران برپا می‌شود، خانواده زنده‌یاد جبار باغچه‌بان و دختر او حضور دارند. خوانش آثار باغچه‌بان، رونمایی از کتاب معرفی او و برپایی سمینار پژوهشی تئاتر کودک و نوجوان از جمله برنامه‌های این مراسم است که با همکاری بنیاد نمایش کودک برگزار می‌شود.

در این مراسم از چند چهره با سابقه تئاتر کودک و نوجوان تقدیر خواهد شد و مقالات برگزیده تئاتر کودک و نوجوان معرفی خواهند شد. در این برنامه نشان استاد جبار باغچه‌بان از سوی بنیاد نمایش کودک به چهره‌های فعال این عرصه اهدا می‌شود.