زندگی و زمانه پروین اعتصامی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ کتاب زندگی و زمانه پروین اعتصامی به نویسندگی نصرالله حدادی رونمایی می‌شود. فرهنگسرای ابن سینا مراسم رونمایی از کتاب زندگی و زمانه پروین اعتصامی به نویسندگی نصرالله حدادی را با حضور سید عبدالله انوار، احمد مسجد جامعی و تنی چند از شخصیت‌های فرهنگی تهران، روز پنج شنبه ۲۵ […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

parvin-etesami

کتاب زندگی و زمانه پروین اعتصامی به نویسندگی نصرالله حدادی رونمایی می‌شود.

فرهنگسرای ابن سینا مراسم رونمایی از کتاب زندگی و زمانه پروین اعتصامی به نویسندگی نصرالله حدادی را با حضور سید عبدالله انوار، احمد مسجد جامعی و تنی چند از شخصیت‌های فرهنگی تهران، روز پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه و از ساعت ۱۸ برگزار می‌کند.
این کتاب پژوهشی نو، در زندگی خانوادگی و اجتماعی شاعره نامدار ایرانی دارد و توسط انتشارات نامک در شمارگان ۱۱۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.
کتاب مذکورحاوی فصول مختلفی از زندگانی پروین از یوسف اعتصامی پدر پروین تا مادر، برادرانش، ازدواجش، نقاشی‌ها، موافقان و مخلفان او ست.
نصرالله حدادی پژوهشگر تاریخ تهران و نویسنده کتاب ، با اشاره به زندگی پروین اعتصامی  عقیده دارد پروین مودب‌ترین شاعر تمام تاریخ ادبیات ایران است؛ شما در طول تاریخ ادبیات ما نمی‌توانید یک شاعر پیدا کنید که طعنه و شکوه نداشته باشد، اما جنس پروین چیز دیگری بود.
وی می افزاید: پروین را نباید با کسی مقایسه کرد. او یک دانه است. خیلی‌ها به بیراهه رفتند و او را با فروغ فرخزاد مقایسه کردند، اما پروین را باید تنها با خودش قیاس کرد.
این محقق در ادامه گفت: فردی به نام فضل‌الله گرکانی کتابی‌ نوشته است که در آن سعی کرده شاعری پروین را زیر سئوال ببرد. او در سال ۱۳۱۵ پروین را دیده و بعدها در کتابش سعی کرده ثابت کند که او شاعر نبوده و همه اشعارش را دهخدا سروده است؛ این کتاب اما سراسر تامات است. پروین زمانی شعر گفت که خلیی‌ها باور نداشتند او بتواند شاعر باشد، اما در سال ۱۳۱۴ ملک‌الشعرای بهار به دیوان او مقدمه می‌نویسد و او را تایید می‌کند.
این برنامه ادبی ۱۸در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای ابن سینا به نشانی شهرک قدس ، فاز یک ، خیابان ایران زمین شمالی  برگزار می‌شود.