سالروز تولد دکتر امیراسماعیل آذر گرامی داشته شد

با حضور رئیس و مسئولان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سالروز تولد دکتر امیراسماعیل آذر استاد زبان و ادب فارسی و چهره شناخته شده ادبی در محل دفتر ایشان گرامی داشته شد. در این آئین محمود شالوئی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برای دکتر آذر طول عمر همراه با صحت و موفقیت طی سال […]

با حضور رئیس و مسئولان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سالروز تولد دکتر امیراسماعیل آذر استاد زبان و ادب فارسی و چهره شناخته شده ادبی در محل دفتر ایشان گرامی داشته شد.
در این آئین محمود شالوئی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برای دکتر آذر طول عمر همراه با صحت و موفقیت طی سال های طولانی در راستای امر خدمت به جامعه فرهنگی و ادبی را از درگاه الهی آرزو نمود.
امیراسماعیل آذر (متولد ۱۸ آذر ۱۳۲۳، اصفهان) استاد ادبیات فارسی و مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران است. مدیر گروه‌های ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو، عضو کمیته نامگذاری ثبت احوال، عضو کمیسیون‌های علمی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و عضو هیأت مدیره انجمن ادبیات تطبیقی نیز از دیگر سوابق اجرایی اوست.
برخی از آثار منتشر شده این استاد زبان و ادب فارسی عبارتند از: تاریخ هزار ساله شعر پارسی امام رضا (ع)؛ سعدی‌شناسی؛ تأثیر حافظ بر ادبیات غرب؛ شاهکارهای ادبی جهان؛ جان جهان، مجموعه سروده‌های شاعران معاصر در منقبت امام عاشقان؛ نظریه‌های پسا استعماری با نگرش به «غرب زدگی» جلال آل احمد.
در این دیدار معاون علمی- پژوهشی و مدیران دفتر و روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نیز حضور داشتند.