به بهانه 25 فروردین و روزعطار نیشابوری

سخنان دکتر حسن بلخاری در مراسم بزرگداشت عطار، فروردین ۱۳۹۷

۲۵فروردین ماه مصادف با روز بزرگداشت عطار نیشابوری است. نقش «عطار» به عنوان ترویج دهنده عرفان اسلامی و آشنایی دادن مخاطبان با حلاج، ابراهیم ادهم و ابوسعید ابوالخیر برجسته است زیرا او علاوه بر نقش مهمی که در ترویج زبان فارسی داشته، امکان زبانی جدیدی نیز برای انتقال مفاهیم عرفانی ارائه کرده است. دراین میان […]

۲۵فروردین ماه مصادف با روز بزرگداشت عطار نیشابوری است. نقش «عطار» به عنوان ترویج دهنده عرفان اسلامی و آشنایی دادن مخاطبان با حلاج، ابراهیم ادهم و ابوسعید ابوالخیر برجسته است زیرا او علاوه بر نقش مهمی که در ترویج زبان فارسی داشته، امکان زبانی جدیدی نیز برای انتقال مفاهیم عرفانی ارائه کرده است.
دراین میان با توجه به اهمیت و جایگاه رفیع این حکیم برجسته درعرصه علم و ادب ایران، هرساله انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به عنوان یکی از فعال ترین نهادهای فرهنگی کشور، برنامه هایی را در راستای پاسداشت مقام علمی و واکاوی اندیشه های این دانشمند ایرانی برگزار کرده است.
یکی از این نشست ها، همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی (عطار نیشابوری) است که درتاریخ ۲۵ و ۲۷ فروردین۱۳۹۷ در شهرهای نیشابور و تهران و با حضور جمع زیادی از استادان دانشگاه و علاقه‌مندان به خیام نیشابوری برگزار شده است.
در ادامه فایل تصویری سخنان دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که در اولین نشست از بخش دوم این همایش در تهران ایراد شده است را از نظر خواهید گذراند.

متعاقباً گزیده ای از سخنان دیگر استادان حاضر دراین نشست نیز منتشر خواهد شد.

دانلود فایل سخنان دکتر حسن بلخاری در مراسم بزرگداشت عطار، فروردین ۱۳۹۷