سخنرانی دکتر بلخاری در«سومین جشنواره فرخی سیستانی»

چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸ سومین جشنواره فرخی سیستانی با هدف معرفی و تقدیر از پژوهشگران برگزیده منطقه سیستان، باحضور و سخنرانی حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، پنجشنبه ۶ تیرماه در دانشگاه زابل برگزار می‌شود. غلامرضا گنجی، فرماندار شهرستان زابل درباره این همایش گفت: با توجه به تاریخ طولانی سیستان، تاکنون مفاخر این […]

چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸

photo 2019 06 26 10 59 31

سومین جشنواره فرخی سیستانی با هدف معرفی و تقدیر از پژوهشگران برگزیده منطقه سیستان، باحضور و سخنرانی حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، پنجشنبه ۶ تیرماه در دانشگاه زابل برگزار می‌شود.

غلامرضا گنجی، فرماندار شهرستان زابل درباره این همایش گفت: با توجه به تاریخ طولانی سیستان، تاکنون مفاخر این منطقه نقش‌آفرینی، هویت و نام ماندگاری برای این نقطه از ایران اسلامی ایجاد کرده‌اند به طوری که نسل کنونی و آینده به آنان افتخار می‌کنند.
اوافزود: هویت یک جامعه از مجموعه ارزش‌های تاریخی، فرهنگی، هنری، ادبی و سایر علوم شکل می‌گیرد و تقدیر از مفاخر، در حقیقت تقدیر از فرهنگ اصیل آن جامعه است.
گفتنی است سومین جشنواره فرخی سیستانی، ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه ۶ تیرماه در سالن آمفی تئاتر سایت قدیم دانشگاه زابل واقع در خیابان هامون غربی این شهرستان برگزار خواهد شد.