سخنرانی آنلاین دکتر حسن بلخاری درمراسم رونمایی از خمسه نظامی

مراسم رونمایی از خمسه نظامی شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹، به‌صورت آنلاین، با سخنرانی حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان دانشگاه و مسئولان فرهنگستان هنر و شهرداری تهران پخش می‌شود. پخش نماهنگی از چگونگی انتشار کتاب، اجرای موسیقی زنده، و تجلیل از پژوهشگران و هنرمندانی که با موضوع خمسه نظامی […]


مراسم رونمایی از خمسه نظامی شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹، به‌صورت آنلاین، با سخنرانی حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان دانشگاه و مسئولان فرهنگستان هنر و شهرداری تهران پخش می‌شود.
پخش نماهنگی از چگونگی انتشار کتاب، اجرای موسیقی زنده، و تجلیل از پژوهشگران و هنرمندانی که با موضوع خمسه نظامی آثاری را پدید آورده‌اند نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم است.
همچنین نمایشگاهی از منتخب آثار این کتاب ارزشمند در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برپا شده است که تا ۴ تیر ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.
مراسم رونمایی از خمسه نظامی معروف به خمسه شاه‌طهماسبی، یکی از بخش‌های پیش‌بینی‌شده همایش «خمسه‌نگاری، بازنمود خمسه نظامی در هنر» است که قرار بود در روز ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.
بخش علمی این همایش نیز که شامل ارائه مقالاتی است که به دبیرخانه همایش ارسال شده و شورای علمی همایش آنها را ارزیابی کرده است در آینده نزدیک برگزار خواهد شود.
علاقه‌مندان می‌توانند شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۱۶:۳۰، در این مراسم به‌صورت آنلاین و با ورود به لینک زیر شرکت داشته باشند.

https://www.webinaronline.ir/Default.aspx?PageName=JoinMeeting&Action=Autologon&&Gid=22a06151-6621-4ab0-b142-34eb879454f5