سخنرانی دکتر حسن بلخاری در «جشنواره هنر رضوان»

دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸ حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، چهار شنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ در کارگاه طراحی آرایه «جشنواره هنر رضوان» سخنرانی می‌کند. جشنواره هنر رضوان به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و با حمایت کارگروه سوغات فرهنگی زائر و شرکت نان قدس رضوی، در راستای آشنایی بیش‌تر هنرمندان با […]

دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸

1

حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، چهار شنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ در کارگاه طراحی آرایه «جشنواره هنر رضوان» سخنرانی می‌کند.

جشنواره هنر رضوان به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و با حمایت کارگروه سوغات فرهنگی زائر و شرکت نان قدس رضوی، در راستای آشنایی بیش‌تر هنرمندان با نقوش، نگاره‌ها و نمادهای موجود در تزیینات حرم مطهر رضوی و استفاده از آنها در هویت‌بخشی به اسباب و محصولات کاربردی زندگی در حال برگزاری است و علاقه‌مندان تا ۲۴ تیر ماه سال جاری برای ارسال آثار خود به این جشنواره فرصت دارند.
این جشنواره رویدادی ‌کاربردی برای شناسایی ظرفیت جامعه طراحان و معرفی آن به مدیران، سیاست‌گذاران، تولیدکنندگان، بازاریان و عموم مردم است و از دریچه اقتصاد فرهنگ با تبیین موضوعی مشخص و ابزارهای تعریف‌شده، به دنبال ایجاد تجربه‌ای ارزشمند و حرفه‌ای برای جامعه هنری و افزایش سواد بصری و ایجاد حس نیاز در جامعه تولیدی است.
در سال اول برگزاری جشنواره، سیاست محدودسازی برای تمرکز بر شکل‌دهی گفتمان و اثربخش‌کردن جشنواره، موجب شده است که موضوعات طراحی محدود شود و در حال حاضر با پرهیز از ورود به طراحی ساختار محصولات، فقط طراحی ظاهر اشیاء مد نظر قرار گیرد.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره می‌توانند به دبیرخانه این جشنواره واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی ۹، عدالت ۱۸، پلاک ۱/۹ یا وب‌سایت آن به نشانی «www.rezvanfestival.ir» مراجعه کنند.