سخنرانی دکتر حسن بلخاری در مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی و فرش

مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی و فرش با حضور و سخنرانی حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان و پژوهشگران یکشنبه ۲۵ خردادماه ساعت۱۶:۰۰ درمحل فرهنگستان هنر برگزار می شود. حجت‌الله مرادخانی مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی_ایرانی استاد فرشچیان درباره جزئیات برگزاری با همکاری دانشگاه […]


مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی و فرش با حضور و سخنرانی حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان و پژوهشگران یکشنبه ۲۵ خردادماه ساعت۱۶:۰۰ درمحل فرهنگستان هنر برگزار می شود.
حجت‌الله مرادخانی مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی_ایرانی استاد فرشچیان درباره جزئیات برگزاری با همکاری دانشگاه استاد فرشچیان گفت: این مراسم به مناسبت هفته صنایع دستی توسط دانشگاه استاد فرشچیان و با مشارکت تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی و فرش برگزار خواهد شد.
او افزود: در هفته صنایع دستی، مراسم‌های مختلفی در تجلیل و بزرگداشت پیشکوستان عرصه هنرهای دستی ایران برگزار می‌شود؛ امسال نیز باتوجه به این که دانشگاه استاد فرشچیان، واحد ویژه‌ هنر‌های اسلامی و ایرانی محسوب می‌شود، تصمیم گرفته است که این مراسم را با همکاری بخش‌های غیردولتی برگزار کند.
مرادخانی ادامه داد: تجلیل از پیشکوستان صنایع دستی به دو صورت انجام خواهد شد؛ ابتدا از پیشکوستان صنایع دستی و فرش دستباف به عنوان تکریم و بزرگداشت حاملان میراث سنتی و فرهنگی ایران انجام خواهد شد. بخش دوم، تجلیل از پاسداران عرصه سلامت است که از ۳ تن به عنوان نمایندگان جامعه پزشکی و پرستاران کشور تجلیل خواهد شد تا از بخش کوچکی زحمات و فداکاری‌های این عزیزان تقدیر شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه استاد فرشچیان اضافه کرد: این مراسم ساعت ۱۶ امروز در تالار ایران فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در محل خیابان ولیعصر(عج) تقاطع خیابان طالقانی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. دانشگاه آزاد اسلامی، تشکل‌های مردمی صنایع دستی و فرش، فرهنگستان هنر و کمیسیون ملی یونسکو، جزو مشارکت کنندگان این مراسم هستند.