سخنرانی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در نخستین همایش ملی تحقیقات ادبی

  دوشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ نخستین همایش ملی تحقیقات ادبی با رویکرد مطالعات تطبیقی از سوی مرکز تحقیقات ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، روزهای ۵ و ۶ اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، نخستین همایش ملی […]

 

دوشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

nokhostin hamayesh meli tahghighat adabi sokhanrani dr bolkhari

نخستین همایش ملی تحقیقات ادبی با رویکرد مطالعات تطبیقی از سوی مرکز تحقیقات ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، روزهای ۵ و ۶ اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، نخستین همایش ملی تحقیقات ادبی با محورهایی چون مطالعات سبک شناسی و بلاغت، موضوعات حوزه نقد و نظریه ادبی،مطالعات ادبیات معاصر، بررسی انواع ادبی و گونه شناسی، مطالعات دستوری و زبان شناسی، ادبیات دینی و آیینی، مطالعات ادبیات عامیانه، ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ادبیات کودک و نوجوان، نسخه شناسی و سند پژوهی، ادبیات فارسی و مطالعات ترجمه، ادبیات شبه قاره و آسیای میانه، مطالعات مرتبط با آموزش فارسی و ادبیات و مطالعات میان رشته‌ای برگزار خواهد شد.
بر اساس این خبر در دومین روز از این همایش و در بخش ادبیات فارسی و مطالعات نظری، حسن بلخاری، کوروش صفوی، محمد جعفر یاحقی، احمد پاکتچی و احمد تمیمداری سخنرانی می‌کنند. همچنین مهدی زرقانی، احمد دهقان، محمدرضا فارسیان و حسن عابدینی در بخش ادبیات معاصر و مطالعات تطبیقی سخن خواهند گفت. در ادامه و در بخش سینما و ادبیات نیز مجید برزگر، صفی یزدانیان، محسن آزرم و امیرنصری سخنرانی خواهند کرد.
دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی در خیابان سعادت آباد، خیابان علامه طباطبایی واقع است.