سخنرانی رئیس انجمن در آیین رونمایی از لوح ثبت ملی مکتب میرعماد

سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۷ آیین رونمایی از لوح ثبت ملی مکتب نستعلیق میرعماد الحسنی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سعدآباد برگزار می‌شود. این مراسم به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و موزه خط و کتابت […]

سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۷

aein ronamaei sabt melli maktab miremad hasaniآیین رونمایی از لوح ثبت ملی مکتب نستعلیق میرعماد الحسنی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سعدآباد برگزار می‌شود.

این مراسم به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و موزه خط و کتابت میرعماد با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمعی از مسئولین مربوطه، استادان، هنرمندان و صاحب نظران حوزه فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه در تاریخ ۱۹ تیرماه سال ۱۳۹۷، در سالن سینمای کاخ موزه ملت برگزار می‌گردد.
ثبت مکتب نستعلیق میرعماد فتح بابی است برای ثبت نام میرعماد در سطح جهانی تا در آینده شاهد ثبت خط پارسی ایران (نستعلیق) در گستره جهانی باشیم.
میرعماد الحسنی،  مشهورترین هنرمند خوشنویس ایران و هم‌عصر با دوره شاه عباس صفوی است و مکتب نستعلیق میرعماد،  نشانه ای مکتوب از هویت ملی ایرانیان بوده و تراوش های قلم او از اثرگذارترین شاخص های فرهنگی و هنری کشور است که پس از گذشت چهار قرن، همچنان بر صدر کرسی افتخار خوشنویسی ایران جلوس کرده است.