سخنرانی میرجلال‌الدین کزازی دربارۀ «خواجو و خواجه»

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۶ بیستمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی خواجوی کرمانی در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی شیوه‌ی شاعری «خواجو و خواجه» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر میرجلال‌الدین کزازی، در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه سوم […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۶

khaje khajo kermaniبیستمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی خواجوی کرمانی در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی شیوه‌ی شاعری «خواجو و خواجه» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر میرجلال‌الدین کزازی، در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود. ورود علاقه‌مندان برای حضور در این نشست آزاد است.

خواجوی کرمانی با برخی از شاعران مشهور قرن هشتم همچون عبید زاکانی، سلمان ساوجی و خواجه حافظ شیرازی دیدار کرده است و غزل‌های نابی سروده که برخی از آنان در ردیف بهترین غزل‌های فارسی است.

با تاثیر آشکار و غیرقابل انکاری که در شعر شاعر بزرگ معاصر خود حافظ بر جای نهاده، درباره‌ی تاثیرپذیری حافظ از خواجو کارهای تطبیقی کمی صورت گرفته است و ضروری است بیشتر کاویده شود.