به همت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می‌شود؛

سومین همایش ابن هیثم و نور

سومین همایش ابن هیثم و نور به همت دانشگاه شهید باهنر کرمان هجدهم اسفند ماه ۱۴۰۰ با حضور و سخنرانی دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان دانشگاه در قالب همایش حضوری و همزمان در فضای مجازی از ساعت ۸ الی ۱۹ برگزار می‌شود. در بخش افتتاحیه این برنامه […]

سومین همایش ابن هیثم و نور به همت دانشگاه شهید باهنر کرمان هجدهم اسفند ماه ۱۴۰۰ با حضور و سخنرانی دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان دانشگاه در قالب همایش حضوری و همزمان در فضای مجازی از ساعت ۸ الی ۱۹ برگزار می‌شود.
در بخش افتتاحیه این برنامه محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری و حسن اکبری فرد رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان به ایراد سخن خواهند پرداخت.
همچنین در پنل صبح این رویداد علی اکبر ولایتی رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی ، حسن بلخاری استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با موضوع «ابن هیثم به روایت امبرتو اکو؛ تاثیر عظیم ابن هیثم بر زیبایی شناسی در اروپا، جورج صلیبا محقق برجسته از دانشگاه کلمبیا- آمریکا، غلامحسین رحیمی استاد دانشگاه تربیت مدرس با موضوع «مکان و چیستی آن نزد ابن هیثم» و سعد الله نصیری قیداری استاد دانشگاه شهید بهشتی با موضوع «روانشناسی ابن هیثم» سخنرانی خواهند کرد.
در پنل عصر این نشست نیز محمد بن ساسی از قاهره، نادیا مفتونی، ندا رزاقی ، پروانه دلفانی ارکسی، یونس یونسیان و جعفر نوری سخنرانی های خود را ارائه خواهند داد.
محمدرضا شمس اردکانی دبیر کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی و علی ایرانمنش دبیر علمی همایش و استاد دانشگاه تربیت مدرس نیز سخنرانان اختتامیه این برنامه خواهند بود.
محل برگزاری حضوری همایش ، سالن کنفرانس دفتر مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان است.
علاقه مندان برای پیوستن به این رویداد در فضای مجازی به نشانی زیر مراجعه نمایند:

https://online3.uk.ac.ir/c_ibnalhaytham
https://uk.ac.ir/live