دکتر حسن بلخاری در دیدار با مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تأکید کرد:

ضرورت توسعه شناختی از مفاخر فرهنگی در قالب آثار رایانه‌ای

نشست مشترک مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و جمعی از مدیران این بنیاد با رئیس و معاونین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ در تالار آئینه انجمن برگزار شد. دکترحسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت‌های بنیاد بازی‌های رایانه‌ای بر ظرفیت‌های مشترک انجمن […]

نشست مشترک مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و جمعی از مدیران این بنیاد با رئیس و معاونین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ در تالار آئینه انجمن برگزار شد.
دکترحسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت‌های بنیاد بازی‌های رایانه‌ای بر ظرفیت‌های مشترک انجمن و این بنیاد به منظور گسترش و توسعه شناختی از مفاخر فرهنگی ایران تأکید کرد
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این دیدار مجموعه فعالیت‌های انجمن در طی یک سده گذشته را به مثابه منبع بی انتهایی دانست که می‌تواند به عنوان ماده و محتوایی ارزشمند مد نظر طراحان و سازندگان آثار رایانه‌ای و ویدئویی قرار گیرد.
در ابتدای این نشست نیز سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ضمن بیان پیشینه و چگونگی تشکیل بنیاد و نقش آن در شرایط کنونی و حساسیت‌های اجتماعی – رفتاری حاکم بر فضای بازی‌های رایانه‌ای در اختیار مردم به ویژه کودکان گفت: توسعه و تدوین سیاست‌های حمایتی و تشویقی با همکاری بخش‌های خصوصی به منظور رصد تولیدات، صادرات، واردات و چگونگی توزیع این محصولات در سطح جامعه، تدوین استانداردهای علمی مبنی بر ارزش‌های ایرانی– اسلامی در سنجش محصولات این حوزه و ایجاد بسترهای لازم به منظور بهره‌گیری از فضاهای مجازی و پلتفرم‌های بلاک‌چین در راستای ایجاد خلاقیت و رقابت در ابعادی بین‌المللی از جمله اقداماتی است که از سوی این بنیاد پیگیری و انجام شده است.
در این دیدار و گفت و گو، موانع مالی و بودجه‌ای به عنوان مشکل جدی هر دو نهاد مورد توجه قرار گرفت و مدیران دو مجموعه گسترش روابط میان دو طرف پس رفع این موانع را مورد تأکید قرار دادند.
در پایان این نشست نیز مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و هیأت همراه، از بخش‌های مختلف ساختمان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بازدید کردند.