رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در دیدار با سرپرست دانشگاه شهرکرد مطرح کرد؛

ضرورت پاسداشت مفاخر استان چهار محال و بختیاری با همکاری انجمن و دانشگاه شهرکرد

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ در دومین روز از برگزاری همایش «عمان سامانی» با حضور در دانشگاه شهرکرد با یاسر پیرعلی سرپرست این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد. در این نشست صمیمی که کاوه خورابه معاون پژوهشی انجمن نیز حضور داشت سیده زینب عسگری مجری، […]

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ در دومین روز از برگزاری همایش «عمان سامانی» با حضور در دانشگاه شهرکرد با یاسر پیرعلی سرپرست این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

در این نشست صمیمی که کاوه خورابه معاون پژوهشی انجمن نیز حضور داشت سیده زینب عسگری مجری، شاعر و مترجم از کشور هند و حسین سید احمد شهریار نویسنده و شاعر پاکستانی نیز دیدگاه‌های خود را درباره «عمان سامانی» شاعر برجسته استان چهارمحال و بختیاری مطرح کردند.

حسن بلخاری در این جلسه ضمن تقدیر از برگزارکنندگان همایش بین المللی «عمان سامانی» گفت: با توجه به گستردگی مفاخر ارزشمند و نامدار استان چهارمحال و بختیاری و موفقیت دانشگاه شهرکرد در برگزاری و معرفی عمان سامانی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی آمادگی دارد در پاسداشت مفاخر این استان با دانشگاه شهرکرد همکاری‌های بیشتری داشته باشد.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تصریح کرد: مفاخر و مشاهیر بزرگی در نقاط مختلف کشور بوده‌اند که آثار برجسته‌ای از آنها به یادگار مانده است اما متأسفانه شناخته شده نیستند.

اوتأکید کرد: همکاری انجمن با نهاد‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور در قالب برگزاری همایش‌های ملی و بین الملل امکان معرفی شخصیت و آثار مفاخر ایران و جهان را بهتر و بیشتر فراهم خواهد کرد.

یاسر پیرعلی سرپرست دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست ضمن معرفی ظرفیت‌های این دانشگاه گفت: یکی از وظایف دانشگاه معرفی مفاخر و مشاهیر استان در سطح بین المللی است که این مهم با همایش عمان سامانی آغاز شد و در مهر ماه سال جاری نیز همایش آیت الله سید ابوالقاسم دهکردی از سوی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

حسین سید احمد شهریار شاعر پاکستانی نیز در این دیدار از سفر به استان چهار محال و بختیاری ابراز خرسندی کرد و گفت: برگزاری جلسه با سفیر پاکستان، ترجمه آثار «عمان» به زبان اردو و معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه شهرکرد می‌تواند به جذب دانشجو از کشورهای خارجی به این دانشگاه کمک نماید.
زینب عسگری نویسنده و مترجم هندی هم در این جلسه معرفی دانشگاه شهرکرد و استان چهار محال و بختیاری از طریق روزنامه‌ها و شبکه‌های داخلی هند را با اهمیت توصیف کرد و گفت: انتشار فرهنگ و زبان فارسی و جذب دانشجو به ایران یکی از مهمترین فعالیت‌هایی است که دانشگاه شهرکرد باید به انجام آن‌ها اهتمام نماید.