گزارش تصویری همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی؛ عطار نیشابوری (بخش سوم)

عطار در آیینه ادبیات و روانشناسی

۲۵فروردین ماه مصادف با روز بزرگداشت عطار نیشابوری است. دراین میان با توجه به اهمیت و جایگاه رفیع این حکیم برجسته درعرصه علم و ادب ایران، هرساله انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به‌عنوان یکی از فعال ترین نهادهای فرهنگی کشور، برنامه هایی را در راستای پاسداشت مقام علمی و واکاوی اندیشه های این دانشمند ایرانی […]

۲۵فروردین ماه مصادف با روز بزرگداشت عطار نیشابوری است. دراین میان با توجه به اهمیت و جایگاه رفیع این حکیم برجسته درعرصه علم و ادب ایران، هرساله انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به‌عنوان یکی از فعال ترین نهادهای فرهنگی کشور، برنامه هایی را در راستای پاسداشت مقام علمی و واکاوی اندیشه های این دانشمند ایرانی برگزار کرده است.
یکی از این نشست‌ها، همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی (عطار نیشابوری) است که درتاریخ ۲۵ و ۲۷ فروردین۱۳۹۷ در شهرهای نیشابور و تهران و با حضور جمع زیادی از استادان دانشگاه و علاقه‌مندان به خیام نیشابوری برگزار شده است.
در ادامه، بخش سوم گزارش تصویری این نشست علمی با حضور و سخنرانی جبهاد شکری سعید استاددانشگاه صلاح الدین اربیل عراق با موضوع نمادینه های کهن الگویی در مصیبت نامه عطار، شیرزاد طایفی استاد دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع نقد شخصیت‌پردازی در منطق الطیر عطار براساس نظریه اریک برن و بهرام گرامی با موضوع گل و گیاه دراشعار عطار نیشابوری را از نظر خواهید گذراند.

دانلود فایل تصویری همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی؛ عطار نیشابوری (بخش سوم)