عملکرد یکساله انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از نظر ایبنا

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ همزمان با بزرگداشت هفته دولت، گزارش عملکرد یک سال گذشته انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در حوزه چاپ کتاب در خبرگزاری کتاب ایران اعلام شد. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از جمله کتاب‌های […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

amalkard-yeksale-anjoman-asar-v-mafakher-farhangiهمزمان با بزرگداشت هفته دولت، گزارش عملکرد یک سال گذشته انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در حوزه چاپ کتاب در خبرگزاری کتاب ایران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از جمله کتاب‌های چاپ شده از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در یک سال گذشته می‌توان به احیاء و انتشار آثار ارزنده عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، چاپ کتاب‌های «شرح نجات ابن‌سینا»، «مداخل و منابع تاریخ پزشکی در اسلام و ایران» و «تاریخ فرشته جلد۳ » اشاره کرد.

از دیگر کتاب‌های منتشر شده از سوی این انجمن در سال گذشته، «تاریخ نظریه وحدت وجود»، «حکایت بلوچ جلد ۶»، «شناختنامه استاد علی اصغر فقیهی»، «زندگینامه دکتر قیصر امین‌پور»، «زندگینامه دکتر بدرالزمان قریب»، «زندگینامه استاد جرق جرداق» و «زندگینامه استاد غلامحسین امیرخانی» است.

بنابراین گزارش، کتاب‌های «زندگینامه مرحوم دکتر حسن حبیبی»، «زندگینامه مرحوم دکتر ابوتراب نفیسی»، «زندگینامه امام موسی صدر»،  «زندگینامه پروفسور آزرمیدخت صفوی»، «زندگینامه پروفسور عبدالودود اظهر دهلوی»، «زندگینامه استاد محمد تقی دانش‌پژوه» و «فهرست انتشارات انجمن» از دیگر کتاب‌های انتشار یافته از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در یک سال گذشته است.