عملیات عمرانی، بازسازی و مرمت مجموعه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

تاریخ ایجاد : شنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ عملیات عمرانی انجمن که با هدف بازسازی و مرمت و مقاوم‌سازی عمارت امیربهادر از اواخر تیرماه آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد. به گفتۀ وحیدرضا قربانی، معاونت اجرایی انجمن، از جمله اهداف مهم این طرح جابه‌جایی کتابخانه و استقرار آن در طبقه همکف برای کاهش فشار ناشی از […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۷

IMG 4211 copyعملیات عمرانی انجمن که با هدف بازسازی و مرمت و مقاوم‌سازی عمارت امیربهادر از اواخر تیرماه آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد.

به گفتۀ وحیدرضا قربانی، معاونت اجرایی انجمن، از جمله اهداف مهم این طرح جابه‌جایی کتابخانه و استقرار آن در طبقه همکف برای کاهش فشار ناشی از طبقات قفسه‌های کتابخانه‌، انتقال کادر اداری به طبقه دوم ساختمان، انتقال انبار مرکزی کتاب‌های منتشرشده انجمن به ضلع جنوبی محوطه، ایجاد بخش ویژه جهت نشست و گفت‌وگو با استادان و اهل فن در راستای راه‌اندازی «خانۀ مفاخر» و بهره‌برداری از طبقه همکف برای نشست‌های تخصصی و نیز استفاده از برخی فضاها به عنوان «موزه مفاخر» است.
همچنین امروز، مورخ ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۷، دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن ضمن بازدید از بخش‌های مختلف در حال بازسازی، در رابطه با بهتر شدن کیفیت کارها و تسریع در انجام این امور رهنمودهایی را ارائه فرمودند.
در این بازدید معاونین انجمن، وحیدرضا قربانی و کاوه خورابه، رئیس انجمن را همراهی می‌کردند و جناب آقای بهمن اکبری نوری، مدیر فنی و مهندسی انجمن، ضمن توضیح نحوه و شرایط پیشرفت کار، برخی از موانع و مشکلات و نیز طرح‌هایی را در رابطه با امر بازسازی، برای آقای دکتر بلخاری بیان نمود.

گزارش تصویری