فراخوان دومین دوره جشنواره علمی «نشان دهخدا» در نیمه بهمن‌ماه

تاریخ ایجاد : شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ دومین دوره جشنواره «نشان دهخدا» باهدف گزینش بهترین تالیفات اعضای هیات علمی سراسر کشور و ایجاد انگیزه برای ارتقاء محتوایی این آثار برگزار می‌شود. به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره «نشان دهخدا»، دکتر لیلا اردبیلی، دبیر اجرایی این جشنواره در بیان اهداف برگزاری آن گفت: هدف از برگزاری جشنواره […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴

farakhan-jashnvare-neshan-dehkhodaدومین دوره جشنواره «نشان دهخدا» باهدف گزینش بهترین تالیفات اعضای هیات علمی سراسر کشور و ایجاد انگیزه برای ارتقاء محتوایی این آثار برگزار می‌شود.

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره «نشان دهخدا»، دکتر لیلا اردبیلی، دبیر اجرایی این جشنواره در بیان اهداف برگزاری آن گفت: هدف از برگزاری جشنواره «نشان دهخدا» گزینش بهترین تالیفات اعضای هیات علمی سراسر کشور و ایجاد انگیزه برای ارتقاء محتوایی این آثار است.

وی افزود: مشارکت وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشارات علمی و فرهنگی در برپایی این جشنواره که در سطح ملی برگزار می‌شود، نشان از اهمیت ویژه آن دارد.

اردبیلی ادامه داد: فراخوان دومین دوره جشنواره «نشان دهخدا» در نیمه بهمن‌ماه منتشر می‌شود و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها می‌توانند با آثاری که در سال ۱۳۹۴ و در حوزه‌های فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری، تاریخ و جغرافیا، باستان‌شناسی، حقوق، مطالعات زبان‌شناسی، ادبیات، علوم‌اجتماعی و ارتباطات، علوم‌اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم‌تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری، تربیت‌بدنی، علوم‌سیاسی و روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای، فقه، اصول، علوم‌ قران و حدیث، فلسفه و کلام، اخلاق، ادیان، عرفان، مطالعات انقلاب اسلامی و مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی چاپ و منتشر شده باشند، در این رقابت شرکت کنند.

دبیر اجرایی دومین دوره جشنواره «نشان دهخدا» گفت: به‌منظور گسترش فرهنگ کار و نوآوری و تبیین مبانی نظری اقتصاد مقاومتی، کتاب‌هایی که با موضوع فرهنگ کار و کارآفرینی، سلامت بیمه و اقتصاد مقاومتی و بومی‌سازی علوم‌انسانی نوشته شده باشد، در بخش ویژه جشنواره مورد داوری قرار گرفته و از صاحبان آثار تجلیل می‌شود.

داوری آثار در سه مرحله و از سوی متخصصان هر حوزه انجام شده و ارائه مدرک نشان‌دهنده عضویت در هیات علمی دانشگاه برای ارسال‌کنندگان آثار ضروری است. جایزه هیات داوران به ناشر یا ناشران برتر کتاب‌های دانشگاهی نیز در این جشنواره اهدا خواهد شد.