از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران اعلام شد:

فراخوان مقاله همایش ملی بزرگداشت آیت الله شیخ محمد کوهستانی

فراخوان ارائه مقاله به همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران اعلام شد. این همایش به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دانشگاه مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر و همچنین مؤسسه فرهنگی […]

فراخوان ارائه مقاله به همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران اعلام شد.
این همایش به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دانشگاه مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر و همچنین مؤسسه فرهنگی میراث مشترک ادیان نیمه دوم دی ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.
محورهای مقالات این همایش ملی در سه محور اصلی سیره فردی، علمی آیت الله کوهستانی، سیره علمی و مطالعاتی آیت الله کوهستانی و سیره اجتماعی و سیاسی آیت الله کوهستانی تدوین شده است.
زهد و پارسایی و ساده زیستی در سیره فردی و علمی آیت الله کوهستانی و سلوک فردی و سیره عملی آیت الله کوهستانی(ره) در مسأله طلبه پروری از جمله مهم ترین موضوعات محور نخست فراخوان این همایش ملی است.
آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت الله کوهستانی(ره)، سیره علمی، مدیریتی آیت الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه، آیت الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان، توحید، خداباوری و ولایت مداری در اندیشه و سیره آیت الله کوهستانی(ره)، کرامت، حالات عرفانی و جلوه های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت الله کوهستانی(ره) از جمله موضوعات مهم دومین محور این همایش ملی است.
زمان شناسی و آگاهی اجتماعی، سیاسی آیت الله کوهستانی(ره) و همچنین نقش ایشان در فرهنگ عمومی از موضوعات سومین محور فراخوان مقاله این همایش است.
سی آبان ماه آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه این همایش ملی است و داوری اصل مقالات ارسالی از سوی محققان و پژوهشگران نیز سی ام آذر ماه امسال اعلام خواهد شد.
محققان و پژوهشگران با ارسال مقالات پیرامون محورهای اعلامی می توانند از امتیاز علمی این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بهره مند شوند.
همچنین آثار برگزیده همایش در مجله های معتبر علمی کشور به چاپ خواهد رسید و متن کامل مقاله های منتخب و چکیده مقاله های ارسالی به همایش نیز منتشر خواهد شد.
علاقه مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات به پایگاه اطلاع رسانی همایش به آدرس WWW.KOOHESTANIHAMAYESH.IR و یا با ایمیل دبیرخانه به آدرس INFOwKOOHESTANIHAMAYESH.IR و یا با شماره ۰۹۱۱۴۶۰۹۰۶۰ تماس بگیرند.