فراخوان مقالۀ همایش میراث علمی و فلسفی اثیرالدین ابهری

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایۀ زنجان و مرکز پژوهشی میراث مکتوب، همایش «میراث علمی و فلسفی اثیرالدین ابهری» را به مناسبت هفتصد و پنجاهمین سال درگذشت این دانشمند در ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت سال آینده در زنجان و ابهر برگزار می‌کنند. مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفۀ ایران، پژوهشکدۀ […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۳

hamayes-asirodinabhari-farakhanدانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایۀ زنجان و مرکز پژوهشی میراث مکتوب، همایش «میراث علمی و فلسفی اثیرالدین ابهری» را به مناسبت هفتصد و پنجاهمین سال درگذشت این دانشمند در ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت سال آینده در زنجان و ابهر برگزار می‌کنند.

مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفۀ ایران، پژوهشکدۀ تاریخ علم دانشگاه تهران، ادارۀ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان،  فرمانداری ابهر و  ادارۀ آموزش و پرورش شهرستان ابهر نیز در امور علمی و اجرایی این همایش مشارکت خواهند داشت.

بررسی و شناساندن ابعاد علمی و فلسفی زندگی اثیرالدین ابهری، اهتمام به بزرگداشت دانشمندان ایران اسلامی و آشنایی نسل جوان با آثار این دانشمند برجسته از اهداف اصلی این همایش است.

محورهای همایش:

– بررسی آثار و اندیشه های فلسفی اثیرالدین ابهری

– بررسی آثار ریاضی و نجومی اثیرالدین ابهری

– ریاضی دانان و فیلسوفان زنجان  در قرن ۷ و ۸

– استادان و شاگردان اثیرالدین ابهری

 – پژوهش های دانشمندان دورۀ اسلامی در باب اصل توازی اقلیدس اثیرالدین ابهری و دانشمندان دورۀ  اسلامی

– شرایط اجتماعی- فرهنگی زمانۀ اثیرالدین ابهری

علاقه مندان در صورت تمایل به ارائۀ  مقاله می توانند چکیدۀ آن را تا تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ و اصل آن را تا تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ به نشانی الکترونیکی info@Mirasmaktoob.ir  ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در همایش با شمارۀ  ۶۶۴۹۰۶۱۲ – داخلی ۱۱۵ تماس بگیرند.