از سوی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران؛

فراخوان همایش ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» منتشر شد

همایش ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» به همت پژوهشکده هنر و با هدف بررسی زمینه ‌های ظهور جریان‌ها و روش‌های جدید نقد و سیر پیدایش و تحول حلقه‌های نقد هنر به دبیری علمی دکتر حسن بلخاری قهی برگزار خواهد شد. مقالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و […]


همایش ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» به همت پژوهشکده هنر و با هدف بررسی زمینه ‌های ظهور جریان‌ها و روش‌های جدید نقد و سیر پیدایش و تحول حلقه‌های نقد هنر به دبیری علمی دکتر حسن بلخاری قهی برگزار خواهد شد. مقالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و در کتاب مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد.
‌پژوهشگران می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی چون: «سابقه نقدنگاری هنر و ادبیات در متون کهن ایرانی (متن‌پژوهشی)»، «خاستگاه‌ها و زمینه‌های شکل‌گیری نقد هنر در ایران معاصر»، «گفتمان‌های مسلط در حوزه نقد هنر در ایران»، «نسبت تاریخ‌نگاری هنر و نقد هنر در ایران»، «شناخت جریان‌ها و رویکردهای نقد جدید هنر در ایران»، «سیر تحول روش‌های نقد هنر در ایران»، «تأثیر تحولات تاریخی و اجتماعی بر نقد هنر در ایران»، «آسیب‌شناسی ترجمه متون غربی در حوزه نقد هنر»، «مناسبات نقد هنری و ادبیات در ایران»، «اهمیت جایگاه نقد هنر در نشریات تخصصی هنر»، «نسبت نقد و طنز در هنر و ادبیات ایران»، «آسیب‌شناسی آموزش نقد هنر در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی»، «نسبت نقد هنر با تفسیر و تأویل در هنرهای سنتی ایران» به دبیرخانه علمی این همایش ارسال کنند.
علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند چکیده ‌مقالات خود را حداکثر تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹، به نشانی رایانامه genealogy@aria.ac.ir ارسال کنند. مهلت ارسال اصل مقالات ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود. همچنین پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا ۳۱ تیر ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.
تاریخ برگزاری این همایش ملی، روزهای ۲۶ و ۲۷ مهر ۱۴۰۰ خواهد بود. مخاطبان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه هم‌اندیشی به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹، مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۲-۶۶۹۵۶۱۹۰تماس بگیرند. این دبیرخانه همچنین، به‌منظور بالا بردن سطح کیفی اطلاع‌رسانی، وب‌گاهی را به نشانی genealogy.honar.ac.ir در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد.

وب سایت این همایش در دست طراحی است و به زودی نشانی آن در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.